Spoločnosť Apple predstavila prvý iPhone ešte v roku 2007 a od tej doby si prešlo toto mobilné zariadenie obrovskou zmenou.

Technologický gigant vylepšil snáď každý jeden aspekt od displeja cez fotoaparát až po možnosti nabíjania, no zachoval mu jednoduché ovládanie a perfektnú funkcionalitu. Aj preto ho ľudia stále milujú.

Pokiaľ by sme sa pozreli na samostatné série (a nerátali by sme modely Plus, mini, Pro či Pro Max) Apple ich za 14 rokov predstavilo dokopy 20, no jednotlivých zariadení bolo oveľa viac.

Je zaujímavé ako postupom času pribúdali rôzne prevedenia a zároveň aj možnosti úložiska či farieb. Dnes má potencionálny zákazník k dispozícii skutočne široké možnosti individualizácie, ktoré sa týkajú aj samotnej veľkosti displeja. Ten kto preferuje menšie telefóny si zaobstará iPhone 13 mini a kto potrebuje veľkú vlajkovú loď zase investuje do iPhonu 13 Pro Max.

Recenzia každého iPhonu za posledných 14 rokov 

Na videu, ktoré si pripravil známy youtuber Marques Brownlee uvidíte mini-recenziu každého jedného za zariadení, ktoré postupne menili technologický priemysel od roku 2007 až do roku 2021.

Prečítajte si tiež  Space Impact Watch: Perfektná a nostalgická hra na Apple Watch, ktorú vytvoril Slovák

A ak vám robí problémy jazyková bariéra, pretože neovládate angličtinu, v rámci nastavení videa si vyberte automatické titulky s prekladom do slovenského jazyka. Možno, že výsledok nebude 100 % ale väčšine informácii určite porozumiete.

Dajte nám vedieť do komentára, ktoré iPhony ste vlastnili vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.