Zlodeji ukradli Apple produkty za 5,5 milióna eur

Pomerne často počúvame o zlodejoch, ktorí sa vlámu do Apple Store a odnesú si zopár iPhonov, iPadov alebo Macov. Tentokrát sa všetko týkalo transportu a vodiča dodávky, ktorý prevážal veľké množstvo zariadení. Ich hodnota sa počítala na 6,6 milióna amerických dolárov, čo je v prepočte zhruba 5,5 milióna eur. Prípad vyšetruje polícia v Northamptonshire.

Vodič nákladného vozidla a ochrankár vykonávali rutinnú prácu. Z ničoho nič sa ale objavili zlodeji, ktorí ich 10. novembra o 20:00 hodine prepadli a okradli o všetok prevážaný tovar. Oboch mužov následne zobrali, zviazali a vyložili na výpadovke mimo diaľnice M1.

Podľa vyšetrovateľa išlo o starostlivo naplánovanú lúpež. Nákladné vozidlo pokračovalo do Northamptonshire, kde bolo zaparkované a všetok náklad preložený do ďalšieho kamióna. Dokopy sa v ňom malo nachádzať cca 48 paliet výrobkov od spoločnosti Apple.

Polícia v Northamptonshire teraz apeluje na svedkov, aby nahlásili akékoľvek informácie alebo dôkazy, ktoré by mohli pomôcť v dolapení páchateľov. Tak isto prosí verejnosť, aby upozornili na podozrivo lacné ponuky akýchkoľvek Apple produktov.

- Reklama -

Na záver len doplníme, že všetky takéto zariadenia sú zabezpečené kódom priamo od výrobcu. Ak by ich niekto zapol a pripojil na Wi-Fi, zrejme by mu boli úplne na nič (len by bol ľahšie lokalizovateľný). Predpokladáme, že zariadenia budú časom rozobraté a použité na predaj náhradných dielov. Aj to je celkom lukratívny biznis.

- Reklama -
ZDROJzdroj
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here