Zlodeji ukradli Apple produkty za 5,5 milióna eur

Pomerne často počúvame o zlodejoch, ktorí sa vlámu do Apple Store a odnesú si zopár iPhonov, iPadov alebo Macov. Tentokrát sa všetko týkalo transportu a vodiča dodávky, ktorý prevážal veľké množstvo zariadení. Ich hodnota sa počítala na 6,6 milióna amerických dolárov, čo je v prepočte zhruba 5,5 milióna eur. Prípad vyšetruje polícia v Northamptonshire.

Vodič nákladného vozidla a ochrankár vykonávali rutinnú prácu. Z ničoho nič sa ale objavili zlodeji, ktorí ich 10. novembra o 20:00 hodine prepadli a okradli o všetok prevážaný tovar. Oboch mužov následne zobrali, zviazali a vyložili na výpadovke mimo diaľnice M1.

Podľa vyšetrovateľa išlo o starostlivo naplánovanú lúpež. Nákladné vozidlo pokračovalo do Northamptonshire, kde bolo zaparkované a všetok náklad preložený do ďalšieho kamióna. Dokopy sa v ňom malo nachádzať cca 48 paliet výrobkov od spoločnosti Apple.

Polícia v Northamptonshire teraz apeluje na svedkov, aby nahlásili akékoľvek informácie alebo dôkazy, ktoré by mohli pomôcť v dolapení páchateľov. Tak isto prosí verejnosť, aby upozornili na podozrivo lacné ponuky akýchkoľvek Apple produktov.

Na záver len doplníme, že všetky takéto zariadenia sú zabezpečené kódom priamo od výrobcu. Ak by ich niekto zapol a pripojil na Wi-Fi, zrejme by mu boli úplne na nič (len by bol ľahšie lokalizovateľný). Predpokladáme, že zariadenia budú časom rozobraté a použité na predaj náhradných dielov. Aj to je celkom lukratívny biznis.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa, o koľko sa zmenší výrez pri iPhone 13 vďaka úniku krycieho sklíčka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJzdroj
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.