Kriminalita je všade na svete a tento krát sa tomu nevyhla ani spoločnosť Apple. Dve kamenné pobočky v štáte Wisconsin boli prepadnuté partiou troch zlodejov. Apple Store v Mayfair Mall (Wauwatos)a a v Bayshore Town Center v Glendale rátajú tisícové škody. O deň neskôr bola jedna z predajní vykradnutá opätovne.

Zlodeji vykradli 2 Apple Store v priebehu 30 minút.

Obchody jablkovej spoločnosti majú jedno dôležité špecifikum. Nachádzajú sa v nich produkty, ktoré majú hodnotu niekoľko desiatok či stoviek tisíc dolárov. Vzorky bývajú zlodejom úplne na nič, pretože sa v nich nachádza špeciálny softvér, pre ktorý ich nie je možné aktivovať.

Na druhú stranu ale majú kopec náhradných dielov, ktoré sa dajú predávať na internete. Je to vlastne podobné, ako keď zlodeji ukradnú auto na diely. Samotné vozidlo mu je možno na nič ale komponenty majú jednotlivo väčšiu hodnotu.

Ešte 30. januára sa v americkom štáte Wisconsin udiala zaujímavá lúpež. Polícia pátra po troch zlodejoch, ktoré vykradli dva Apple Store obchody približne pol hodiny po sebe (vzdialenosť medzi predajňami je zhruba 20 minút). Jednalo sa o pobočky Apple Store v Mayfair Mall (Wauwatos)a a v Bayshore Town Center v Glendale. Zlodeji svojou činnosťou napáchali škody vo výške zhruba 17 000$ (15 740€).

Brali len to, čo vedeli predať.

Z prvého menovaného obchody si lúpežníci odniesli 8 kusov hodiniek Apple Watch, 9 ceruziek Apple Pencil, štyry slúchaldá AirPods a päť Magic Trackpadov. Druhý Apple Store prišiel o 17 kusov Apple Watch, až 14 Magic Trackapdov a jednu Apple Pencil. Všimnite si, že nezmizol ani jeden iPhone či MacBook. Útočníci presne vedeli po čom ísť, aby sa im to podarilo predať na čiernom trhu.

Na druhý deň sa však stalo niečo, čo skutočne nikto nečakal. Do Apple Store v Mayfair Mall pribehla dvojica (muž a žena) a odniesli si so sebou 8 iPhonov. Za 24 hodín teda vznikla jablkovej spoločnosti škoda vo výške viac ako 25 tisíc dolárov (23 150€). Polícia si nemyslí, že tieto dva prípady so sebou súvisia. Boli ale evidentne navzájom inšpirované.

Zlodeji vykradli 2 Apple Store v priebehu 30 minút. Na druhý deň sa lúpež opakovala.
Zlodeji vykradli 2 Apple Store v priebehu 30 minút. Na druhý deň sa lúpež opakovala.
Prečítajte si tiež  AirDrop na iPhone 14 nefunguje správne. Apple má ďalší problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.