Pri predstavovaní hudobnej streamovacej služby Apple Music kalifornská jablková spoločnosť uviedla ako súčasť tejto služby aj Connect, ktorá by mala slúžiť umelcom pre zverejňovanie textov, hudby a videí z ich tvorby. Avšak, od tohto uvedenia už prešiel nejaký ten čas a Connect stále nezožal úspech, ktorý mu Apple naplánoval.

Má Connect v Apple Music vôbec zmysel?

Čo Connect v Apple Music je? V skratke je to tá karta v aplikácii Apple Music s nezmyselnou ikonou zavináča a názvom Connect. S touto kartou Connect máš podľa popisu žiť svojou hudbou s ľuďmi, ktorí ju tvoria. Tento slogan je v skutku dobrý, avšak realita je úplne iná a aj keď tam sem-tam nejaký interpret niečo uploadne, odozva je prakticky zanedbateľná.

Uverejňovať v Connecte môžu len interpreti, ktorí majú svoj obsah dostupný cez iTunes a taktiež sa do tejto služby zapojili. Napríklad, Justin Bieber, ktorý má pre porovnanie na Twitteri cez 77 miliónov followerov, má na Connecte odozvu na obsah len niečo cez 10 000 lajkov.

Má služba Connect od Apple vôbec zmysel, ak väčšina, keď nie všetci interpreti používajú pre komunikáciu viac rozšírené a oveľa populárnejšie sociálne siete ako spomínaný Twitter alebo miliardami ľudí používaný Facebook? Odpoveď je nie, nemá aj napriek snahe Apple.

Apple chcel vytvoriť túto služby s tým, že každý, kto si Apple Music predplatí za 5,99€ mesačne, bude sledovať aj aktivitu na tejto “akože” sociálnej sieti, ktorú reálne využíva minimum predplatiteľov.

IMG_0536

Vyhľadávanie? Katastrofa!

Ak si predplatiteľ a Apple Music používaš každý deň, určite budeš súhlasiť, že pri vyhľadávaní hudby je samotné vyhľadávanie horor. Po tom, ako začneš písať sa zobrazujú najprv nezmyselné návrhy a po dokončení napísania celého mena interpreta či názvu skladby sú výsledky ozaj chabé, ktoré sú väčšinou len jednoriadkové. Prečo Apple?

Prečo sme sa za 5,99€ nedočkali vyhľadávania roku 2016, kedy sme zvyknutí na relevantné výsledky skôr, ako vyhľadávaciu frázu dokončíš? Či už ide o albumy, samotné skladby alebo aj videá, tento obsah by mohol byť dostupný priamo počas vyhľadávania, ktoré Apple snáď niekedy pridá do Apple Music a raz, ak budeš chcieť nájsť pesničku napr. “Let You Go” ju nájdeš a zobrazíš skôr, ako dopíšeš celý názov.

V prospech Apple veríme, že Apple Music dostane väčšiu aktualizáciu spolu s novým iOS 10, ktorý by mal byť predstavený na WWDC pravdepodobne tento jún.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here