Spoločnosť Apple si drží titul jedného z najväčších výrobcov počítačov na svete a nie je to žiadna náhoda. Jej zariadenia sú extrémne výkonné, dizajnovo atraktívne a ponúkajú vynikajúcu výdrž batérie na jedno nabitie. Apple tento rok po prvýkrát predstavilo MacBook Air s 15″ displejom. Vy si ho teraz môžete kúpiť v zľave za zaujímavú cenu.

MacBook Air 15″ sa po vizuálnej stránke v podstate nelíši od svojho menšieho, 13″ bračeka. Má jemne zaoblené hrany, vynikajúci displej s vysokým rozlíšením, krásnymi farbami a vysokým jasom a tiež procesor M2, ktorý obsahuje 8-jadrové CPU a 10-jadrové GPU. Vďaka tomu zvládnete na tomto veľkom počítači vykonávať aj náročnejšie úlohy a on sa pri tom vôbec nezapotí. Vážne, veď nemá ani ventilátor. Architektúra ARM má totiž neuveriteľné schopnosti, čo sa týka odolnosti voči prehrievaniu.

MacBook Air 15″ kúpite v základnom prevedení za pomerne mastných 1 599 €. Vzhľadom na to, o akého výrobcu ide a čo všetko tento počítač dokáže, to považujeme za adekvátnu čiastku. Veď pokojne by mohol konkurovať starším MacBookom Pro 15″ / 16″ a určite by ich svojim výkonom pochoval na plnej čiare. Dobrou správou preto je, že niekoľko mesiacov po predstavení kúpite MacBook Air 15″ po kliknutí na tento odkaz už od 1 485 €. Ušetríte teda viac, ako 100 € a získate počítač, ktorý vám bude verne slúžiť niekoľko dlhých rokov. A nie je to všetko.

MacBook Air 15"
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

Obrovskou pridanou hodnotou tohto počítača je jeho akumulátor. Ten má takú veľkú kapacitu, že zariadenie s ním podľa výrobcu vydrží fungovať až 18 hodín na jedno nabitie. A nie je to žiadna utópia, ale reálne dosiahnuteľný údaj. O nabíjanie sa potom stará znovuzrodený systém MagSafe a počítač má aj niekoľko USB-C konektorov pre čo najlepšiu konektivitu.

Navyše vás neurazí ani svojim kvalitným zvukom, nakoľko v jeho útrobách sa nachádza 6 integrovaných reproduktorov. Menší MacBook Air 13″, ktorý sa štandardne predáva za 1 299 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 1 170 € ponúka reproduktory „len“ štyri. Aj v tom tkvie jedna z výhod väčšieho modelu.

Prečo sa MacBook Air 15″ tak veľmi oplatí? 

MacBook Air 15" vo farbe Starlight
Zdroj: Engadget

Apple roky vyrába rôzne druhy notebookov v rôznych rozmeroch. MacBook Air však nikdy neponúkal väčší, 15″ displej, čo bola trochu škoda. Ak chcel totiž zákazník väčšiu obrazovku, no zároveň preferoval menšie rozmery a nevadil mu ani nižší výkon, z ponuky si nevybral a tak bol jednou možnosťou predražený MacBook Pro s 15″, alebo 16″ uhlopriečkou. Tento notebook navyše nespĺňal ani kritérium „kompaktnosti„. Je totiž veľký, hrubý a relatívne ťažký.

Prečítajte si tiež  Jedna z najlepších klávesníc Logitech MX Keys sa teraz predáva za super cenu. Ušetrite desiatky eur a zamilujte si písanie na počítači

Teraz si však môžete zaobstarať MacBook Air M2 v 15“ verzii, ktorý je nielen dostatočne výkonný, ale stále veľmi kompaktný a dizajnovo veľmi atraktívny. Z nášho pohľadu ide možno o ten najvydarenejší a najuniverzálnejší počítač, aký má dnes Apple k dispozícii. Každý si však musí urobiť svoj názor sám.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -