Aj keď sa to možno nezdá, dizajn, s ktorým sa predáva MacBook Air M1 prišiel na trh po prvýkrát ešte pred piatimi rokmi a stále vyzerá veľmi aktuálne. Aj to je dôkaz toho, že produkty od Apple jednoducho nestarnú. Ak chcete tento počítač, ktorý má stále vysoký výkon a navyše aj perfektnú výdrž batérie, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite vo výhodnej zľave. Ušetríte stovky eur.

MacBook Air M1 ponúka 8-jadrové CPU aj 8-jadrové GPU a všetko to dopĺňa 8 GB operačná pamäť RAM či 256 GB SSD úložisko. Hoci nejde o novinku, po výkonnostnej stránke tento počítač určite nepatrí do starého železa. Práve naopak, architektúra ARM ho robí mimoriadne rýchlym pri každej jednej úlohe a zároveň zabezpečuje nízku energetickú náročnosť. MacBook Air M1 má taktiež fantastické tepelné vlastnosti. Aj keď nedisponuje ventilátorom. Toto zariadenie sa vďaka svojmu výnimočnému procesoru vôbec neprehrieva.

Základná cena za MacBook Air M1 je ešte aj v roku 2023 stanovená na úrovni 1 199 €. Ako však iste viete, toto zariadenie sa dá získať o stovky eur lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuku, kde stojí iba 888 €. Slušne teda ušetríte a získate mimoriadne kompaktný a ľahký počítač, ktorý vám vydrží niekoľko rokov. Za nás je to asi najlepší deal spomedzi platformy macOS, aký dnes môžete urobiť.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / The Everyday Dad (úprava redakcie)

MacBook Air M1 má k dispozícii dlhú, až 17 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie a taktiež disponuje krásnym Retina displejom s vysokým rozlíšením. Medzi silné stránky patrí aj perfektná klávesnica s vysokým zdvihom (nie motýlii, ale nožnicový systém), odomykanie cez Touch ID či rozmerný TrackPad.

Novší MacBook Air M2 je taktiež v zľave 

Zdroj: YouTube / Dave2D / Andres Vidoza (úprava redakcie)

Ak by ste chceli niečo modernejšie a výkonnejšie, spoločnosť Apple predáva aj novšiu generáciu svojho základného laptopu, MacBook Air M2. Toto zariadenie má dizajn so zaoblenými okrajmi, tenšie rámčeky okolo displeja s výrezom či podporu pre staré dobré MagSafe nabíjanie. To sa do tejto generácie po rokoch vrátilo.

Zároveň tu nájdete aj výkonnejší procesor M2, ktorý ponúka zhruba o 15 – 20 % vyšší výkon, ako jeho predchodca. Dopredu vás ale upozorňujeme, aby ste od neho žiadne zázraky nečakali. Ak svoj MacBook plánujete používať na bežnú kancelársku prácu, bohato vám bude stačiť aj staršia verzia procesora M1.

Cena tohto počítača sa pôvodne začínala až na hranici 1 499 €, čo bola daň za jeho inováciu. Dnes je však už lacnejší a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 1 191 €. Na jednej strane ide o pomerne brutálny cenový pokles, no na strane druhej si treba uvedomiť, že za cca 300 € rozdiel oproti MacBooku Air M1 nezískate zas až toľko benefitov. Preto si treba tento nákup dobre zvážiť.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Redmi Buds 4 Pro sú po zľave extrémne lacné. Čínske AirPods Pro majú ANC aj brutálnu výdrž batérie
MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -