Aj keď nie je najnovší, stále má čo ponúknuť. Apple predáva MacBook Air M1 aj v roku 2023 a toto zariadenie je absolútne ideálne pre študenta, do práce alebo pre človeka, ktorý si skrátka potrpí na dlhej výdrži batérie a kompaktných rozmeroch. No a čo je najlepšie? Cena tohto počítača zletela v uplynulých týždňoch na extrémne nízku úroveň. MacBook Air M1 kúpite vo výrazných zľavách, vďaka ktorým ušetríte stovky eur. Ide pri tom o počítač, ktorý vám bude verne slúžiť ešte dlhé roky.

Zariadenie má špičkový Retina displej s vysokým rozlíšením a krásnymi farbami. Rovnako tak sa môžete tešiť na veľkú batériu, ktorej výdrž dosahuje až 17 hodín na jedno nabitie. Apple tento počítač pred rokmi osadilo procesorom M1, ktorý síce trochu zostarol no drvivá väčšina konkurentov sa naň stále nechytá. Navyše, nástupca s označením M2 je len o zhruba 18 % výkonnejší v oblasti CPU, čo nie je zas až taký zásadný rozdiel. Aj preto si myslíme, že nákupom staršieho modelu nemáte čo pokaziť.

Čo sa týka ceny, tak tá bola pôvodne stanovená na 1 199 €, pričom ide o sumu, za ktorú spoločnosť Apple MacBook Air M1 oficiálne predáva aj dnes. Nemyslíte si však, že to platí aj o Slovensku. V našich končinách totiž toto zariadenie objavíte po kliknutí na tento odkaz už od 958 €, čo je neuveriteľne dobrá cena. Navyše, v zľave ho majú aj všetci autorizovaní predajcovia. Stačí si teda iba vybrať e-shop, v ktorom budete nakupovať.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Samotný počítač sa bude ešte veľmi dlho spoliehať na najnovšie softvérové aktualizácie, takže jeho vek tu nehrá významnú rolu. Koniec koncov, ani nie je až taký starý. Veď na trhu je len niečo vyše dvoch rokov.

Aj MacBook Air M2 je v zľave

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / ЗЕ МАККЕРС

A ak by ste predsa chceli modernejší model z roku 2022, ktorý má prepracovaný dizajn, tenšie rámčeky okolo displeja a procesor M2, aj pri ňom môžete vcelku zaujímavo ušetriť.

Apple ho predáva za cenu 1 499 €, čo je pomerne dosť. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde začína od 1 298 €. V praxi to znamená, že na nákupe ušetríte viac ako 200 €.

Na druhej strane, staršia generácia je ešte o skoro 350 € lacnejšia a z nášho pohľadu sa oplatí viac. Každý sa však musí rozhodnúť podľa svojich vlastných preferencií. Napíšte nám do komentára, ktorý model by ste si kúpili vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Možnosti ako mohlo Apple riešiť fotoaparát na iPhone 11.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -