MacBook Air za 799$?

Technologický gigant prevádzkuje špeciálny Apple Store určený pre vzdelávacie inštitúcie. Najnovšie doň potichu zaradil aj nový MacBook Air s čipom M1, 8GB RAM a 128GB úložiskom. Hoci sa jedná o mierne “osekanú” verziu (štandardne má tento model 256GB), nákup je veľmi výhodný.

Takúto extrémne výkonnú mašinu môžete získať od 799$. Ak by sme si to prerátali na eurá (vrátane všetkých daní, cla a podobne), na Slovensku by ste zaplatili zhruba 899€. Nový MacBook Air 13″ s M1 (256GB) pritom začína na 1129€ a po 6% študentskej zľave (vďaka ISIC) vychádza na cca 1062€. Stále teda hovoríme o úspore viac ako 150€… Všetky detaily odkryl tento PDF dokument.

Zaujímavosťou ostáva, že nižšia cena procesora sa pretavila aj do nižšej ceny pre vzdelávacie inštitúcie. Doteraz ich vyšiel MacBook Air (Intel) na 849$, čo je slušný rozdiel. Ak škola zakúpi 20ks počítačov, ušetrí až 1000$.

Pokiaľ sa pýtate, prečo Apple znížilo úložisko, prvým dôvodom je cena a druhým dôvodom nároky samotných škôl. Tie často nepotrebujú veľké SSD disky, pretože zariadenia slúžia na tvorbu projektov, ktoré sa neskôr odosielajú na školské servery.

- Reklama -

Na záver ešte jedna zaujímavosť. Pokiaľ sa niektorá škola rozhodne pre špičkovú verziu so 16GB RAM a 2TB úložiskom, úspora bude na úrovní 1/4. Model s cenovkou 1999$ bude stáť “len” 1509$. To znie zaujímavo.

Brali by ste takto lacný MacBook Air aj s daňou menšieho úložiska? Dajte nám vedieť v komentároch.

- Reklama -
ZDROJApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here