MacBook Air za 799$?

Technologický gigant prevádzkuje špeciálny Apple Store určený pre vzdelávacie inštitúcie. Najnovšie doň potichu zaradil aj nový MacBook Air s čipom M1, 8GB RAM a 128GB úložiskom. Hoci sa jedná o mierne „osekanú“ verziu (štandardne má tento model 256GB), nákup je veľmi výhodný.

Takúto extrémne výkonnú mašinu môžete získať od 799$. Ak by sme si to prerátali na eurá (vrátane všetkých daní, cla a podobne), na Slovensku by ste zaplatili zhruba 899€. Nový MacBook Air 13″ s M1 (256GB) pritom začína na 1129€ a po 6% študentskej zľave (vďaka ISIC) vychádza na cca 1062€. Stále teda hovoríme o úspore viac ako 150€… Všetky detaily odkryl tento PDF dokument.

Zaujímavosťou ostáva, že nižšia cena procesora sa pretavila aj do nižšej ceny pre vzdelávacie inštitúcie. Doteraz ich vyšiel MacBook Air (Intel) na 849$, čo je slušný rozdiel. Ak škola zakúpi 20ks počítačov, ušetrí až 1000$.

Pokiaľ sa pýtate, prečo Apple znížilo úložisko, prvým dôvodom je cena a druhým dôvodom nároky samotných škôl. Tie často nepotrebujú veľké SSD disky, pretože zariadenia slúžia na tvorbu projektov, ktoré sa neskôr odosielajú na školské servery.

Na záver ešte jedna zaujímavosť. Pokiaľ sa niektorá škola rozhodne pre špičkovú verziu so 16GB RAM a 2TB úložiskom, úspora bude na úrovní 1/4. Model s cenovkou 1999$ bude stáť „len“ 1509$. To znie zaujímavo.

Brali by ste takto lacný MacBook Air aj s daňou menšieho úložiska? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPad je po brutálnej zľave konečne dostupný pre každého. Špičkový tablet od Apple si zamilujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.