Tesne pred tým, než Apple predstaví nejaký nový produkt, jeho predchodca býva celosvetovo nedostupný. Počas dnešného dňa som zistil, že presne toto sa deje s MacBookom Pro 13″ 2020. Pokiaľ si ho objednáte, získate ho až koncom mesiaca.

Posledné mesiace je nedostupný

Počas dnešného dňa som navštívil niekoľko predajcov so záujmom o nový MacBook Pro 13″ 2020. Žiaľ nepochodil som. V súčasnosti ho takmer nikto na Slovensku nemá skladom a využiť môžete iba objednávky. Po rozhovore s viacerými predajcami som zistil, že súčasný stav trvá už niekoľko týždňov (cca mesiac).

Technologický gigant nedodáva svoj MacBook Pro 13″ a v súčasnosti píše na oficiálnych stránkach dostupnosť o 2-3 týždne. Spôsobiť to mohlo viacero aspektov. V prvom rade sú to problémy v dodávateľských reťazcoch. Ako iste viete, v časoch pandémie mohlo čokoľvek zlyhať a skomplikovalo to výrobu.

Druhým dôvodom je začiatok školského roka. Študenti využívajú rôzne zľavy a bonusy, cez ktoré sa dajú ušetriť stovky eur. To však stále nevysvetľuje tak dlhú dodaciu lehotu. Apple by s tým v prvom rade rátalo a v druhom rade by sa skoro určite dotkla aj lacnejšieho MacBooku Air (ktorý je bez problémov skladom).

Problémy sa mimochodom týkajú hlavne základného prevedenia Intel Core i5 – 1,4GHz (silnejšie verzie nájdete skladom). No a tu ma napadá možná súvislosť s pripravovaným čipom Apple Sillicon. Procesor by mal byť výkonný a energeticky úsporný. Technologický gigant sľúbil, že nám ho ukáže už koncom roka.

Ako iste viete, je veľmi nepravdepodobné, že by šlo o ten najvýkonnejší variant. MacBook Pro 13″ v základnej konfigurácii je teda z môjho pohľadu ideálnym „adeptom“ na zakomponovanie ARM čipu.

Navyše sa blíži Keynote, ktorá nám ukáže iPhone 12 (a možno aj počítače). Toto všetko nahráva myšlienke, že technologický gigant pripravuje upgrade. Nechajme sa prekvapiť. Viac informácií sa dočkáme najskôr 13. októbra. To je predpokladaný dátum predstavenia smartfónov.

Prečítajte si tiež  Apple Sillicon by mal spôsobiť historický prepad Intel procesorov na trhu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.