MacBook Pro 16″ je na trhu len veľmi krátko, no napriek tomu má už na krku druhý problém. Tým prvým boli nepríjemne praskajúce reproduktory. Apple sa to zatiaľ z časti pokúsilo opraviť aktualizáciou. Ako sa ale ukazuje, teraz budú musieť inžinieri jablkovej spoločnosti konať znova.

MacBook Pro 16″ má problémy so svojim displejom!

Ako sa ukazuje, Applu sa so softvérom v poslednej dobe príliš nedarí. Konkrétne nový MacBook Pro 16″ má už druhý problém, ktorý našťastie nie je veľmi rozsiahly a ani vážny.

- Reklama -

Samotná spoločnosť uvádza, že toto zariadenie ponúka pre svoj prepracovaný Retina displej jas až na úrovni 500 nitov. To je rovnaká hodnota akú ponúkal napríklad aj predošlí model s 15″ displejom. Hoci sa to na 800 nitov iPhonu 11 Pro nechytá, v porovnaní s konkurenciou na poli počítačov je to slušná hodnota.

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
Jas by mal byť na úrovni až 500 nitov – svetapple.sk

Niektoré MacBooky Pro 16″ však majú problémy túto hodnotu vôbec dosahovať. Čo je ešte horšie, ani sa k nej nepribližujú. Používatelia niektorých počítačov sa začali sťažovať na to, že počítač má slabší jas ako práve 15″ model.

Na tento fakt sa pozreli aj v redakcii Laptop Mag a zistili, že počítač má jas „len“ 429 nitov. Redakcia druhého magazínu, MobileTechReview, dokonca namerala ešte nižšiu hodnotu. Išlo „len“ o 416 nitov. To skutočne nie je uspokojivé číslo. Ako už bolo ale uvedené pravdepodobne ide len o malú chybu.

Podobným problémom trpel aj MacBook Air

Hoci tento problém vyzerá na prvý pohľad ako hardvérový, pravdepodobne to tak nebude. Všetko by mohla vyriešiť softvérová aktualizácia. Niečo podobné už spoločnosť Apple zažila aj v minulosti. Konkrétne mal so silou jasu problémy starší MacBook Air. Ten tiež nedosahoval hodnoty, ktoré uvádzal výrobca.

Z Cupertina ale reagovali pomerne rýchlo. Pre počítač vydalo skoro okamžite po zistení problémy update a ten dal všetko dokopy. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa už v Apple na náprave tohto nepríjemného problému pracuje. Už najbližšia aktualizácia by mohla všetko vyriešiť.

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
MacBook Pro 16″ má problémy so svojim displejom! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.