Na trhu je táto horúca novinka ešte len krátko a už sa vyskytujú problémy. Čo sa to s tým Applom vlastne deje? MacBook Pro 16″ prišiel do predaja približne pred mesiacom, dnes používatelia hlásia praskanie v reproduktoroch!

MacBook Pro 16″ má problémy s reproduktormi!

MacBook Pro 16″ prišiel približne pred mesiacom aby nahradil predoškú generáciu s 15″ displejom. Počítač priniesol aj obrovské množstvo vylepšení. Okrem novej klávesnice medzi ne patria aj silnejšie a kvalitnejšie reproduktory. Práve tie dnes budú predmetom poslednej mediálnej „kauzičky“.

- Reklama -

Niektorí používatelia sa začali sťažovať na to, že práve z nového audio-systému sa ozýva nepríjemne praskanie. Ako prvý o tom informoval portál Apple Insider. S podobnými správami prichádzajú aj niektoré fóra, ktoré sú venované spoločnosti Apple a tiež používatelia na Reddite. Je jedno, či prehrávajú video alebo skladby. Praskanie sa ozýva nezávisle na tom.

Ako uviedol portál 9to5mac, tiež si v redakcii všimli týchto nepríjemných zvukov. Podľa nich sa ale nejedná o hardvérový problém. Spozorovali ich predovšetkým pri bežných systémových zvukoch. Podľa všetkého sa teda jedna o chybu, ktorá sa nachádza priamo v operačnom systéme macOS a je napraviteľná.

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
Nový MacBook Pro 16″ má problémy s reproduktormi! – svetapple.sk

Teraz je na rade Apple, aby túto chybu presne definovalo a urobilo nápravu. Všetko samozrejme v čo najrýchlejšom možnom čase. MacBook Pro 16″ je jeden z najdrahších počítačov svojho druhu na trhu. Je teda dosť trápne, že trpí takouto „banálnou“ chybou. Navyše je na trhu len krátko. To môže vyvolať nedôveru u jeho potencionálnych záujemcov.

Samozrejme treba brať do úvahy, že nič nemusí byť dokonalé. Ak by napokon ale Apple zistilo, že problémom nie je softvér ale hardvér, mohlo by mať zarobené na ďalšie skutočne veľké nepríjemnosti. Všetko teda ukáže až čas. Pokiaľ patríte medzi prvých používateľov MacBooku Pro 16″ na našom trhu, napíšte nám do komentára, či ste sa s podobnou chybou stretli aj vy.

My vás samozrejme budeme informovať o tom ako napokon tento problém dopadol a či ho Apple dokázalo vyriešiť obyčajnou aktualizáciou operačného systému… Zatiaľ si môžete pozrieť recenziu nového počítača od Petra Máru!

petr mára
Video: Petr Mára testuje nový MacBook Pro 16″.Video: Petr Mára testuje nový MacBook Pro 16″.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.