MacBook Pro (2021) dostane HDMI port a slot pre SD kartu!

Vyzerá to tak, že Apple napraví svoj rest z minulosti, kedy sa pri MacBooku Pro zbavilo všetkých možných portov, a nahradilo ich 2x alebo 4x USB-C. Toto riešenie bolo síce moderné, no povedzme si na rovinu, že pre profesionálov nie úplne ideálne.

Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) teraz zverejnil ďalšiu správu pre investorov, v ktorej tvrdí, že technologický gigant sa poučil z vlastných chýb a pri dizajne nového MacBooku Pro 14″/16″ nezabudnite na prítomnosť čítačky SD kariet a tak isto HDMI Portu.

- Reklama -

Toto zistenie je celkom prekvapivé, nakoľko sa v posledných rokoch celý priemysel zameriava práve na USB-C, pričom sa snaží eliminovať pripojenie HDMI. Samozrejme, drvivá väčšina monitorov či televízorov ho stále podporuje, no pravdepodobne to bude trvať už iba krátko. Na strane druhej, bavíme sa tu o období niekoľkých rokov, takže návrat HDMI nie je úplným nezmyslom.

Takisto sa hovorí, že nové počítače zabudnú na dotykový Touch Bar, ktorý je po vizuálnej stránke atraktívny, no v praxi často nevyužívaný. Nahradia ho klasické klávesy podobne, ako na aktuálnom MacBooku Air s procesorom M1.

Aby toho nebolo málo, nový MacBook Pro 14/16″ má ponúknuť aj MagSafe konektor a vylepšený LCD (alebo mini-LED?) panel s vyššou úrovňou jasu, výraznejším kontrastom, farbami atď…

Apple sa tu zbaví procesorov od Intelu, ktoré nahradia jeho vlastné čipy z ponuky Apple Sillicon. Ako asi viete z našej recenzie, tento krok je veľmi vítaný či už kvôli lepšiemu výkonu alebo nižšej spotrebe energie. Napíšte nám do komentára, na čo sa najviac tešíte vy.

- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here