Operačný systém macOS Catalina dostal svoju poslednú aktualizáciu približne pred mesiacom. Apple ju označilo číslom 10.15.1. Už dlhšiu dobu ale spoločnosť testuje nástupcu. Po 2 týždňoch prichádza macOS Catalina 10.15.2 v ďalšej beta verzii.

macOS Catalina 10.15.2

Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich softvérových produktoch. macOS Catalina tu možno ešte nie je až tak dlho, no firma má čo vylepšovať. Netvrdíme, že je zlý. Myslíme si pravý opak, je veľmi stabilný a nemáme s ním problémy. Predsa len sa ale občas nájdu nejaké drobnosti, ktoré by ešte Apple mohlo doladiť. No a presne to práve robí.

- Reklama -

Posledná aktualizácia systému prišla pred mesiacom. Ako sme už spomenuli vyššie, spoločnosť ju označila čísom 10.15.1. My ale vieme, že Apple pracuje pár týždňov aj na nástupcovi tohto updatu. Bavíme sa o macOS Catalina 10.15.2. Vývojári si ho od dnešného dňa môžu stiahnuť v beta verzii. Oficiálna verzia sa už nezadržateľne blíži.

Pokiaľ vás zaujíma, čo vlastne prináša, odpoveď je ako vždy trochu náročná. Apple sa v tomto smere nezvykne až tak moc chváliť ako pri oficiálnych aktualizáciách pre všetkých. Očakávame teda „klasiku“.

Beta opraví niektoré chyby aby zlepšila výkon a výdrž batérie zariadenia a tiež aby nesekalo alebo nemalo akékoľvek problémy. To isté platí aj pre zabezpečenie. Pokiaľ vznikli pre macOS Catalina 10.15.1 akékoľvek pochybenia, Apple ich určite preverilo a spravilo všetko preto, aby bol macOS mimoriadne bezpečným miestom.

macOS Catalina urobila tento rok veľké zmeny. Spoločnosť Apple raz a navždy odstránila iTunes a nahradila ho vstavanými aplikáciami ako Hudba, Podcasty a TV. Tak isto sme sa dočkali oficiálneho zrušenia podpory zastaralých 32-bitových aplikácii. Okrem toho sme tu však našli novú aplikáciu Nájsť, ktorá je určená pre vyhľadávanie iOS zariadení ale aj povedzme vašich kamarátov.

Spomeňme tiež vynovenú knižnicu fotiek a lepšie zabezpečenie. S macOS Catalina urobilo Apple kus poriadnej roboty a je to cítiť. Pri iOS 13 je problémov stále viac ako dosť a to by sa už mohlo upokojiť. Si spokojný s operačným systémom macOS Catalina alebo si mal radšej predošlú verziu?

Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.