Po kauze s konektivitou, ktorá súvisela s chybným pripájaním USB periférií sa na novú aktualizáciu macOS Monterey valí ďalšia studená sprcha. Množstvo užívateľov sa sťažuje na hlášku „Vášmu systému sa minula pamäť aplikácie“. Problém sa týka hlavne natívnej aplikácie Mail ale aj komplexnejších softvérov ako napríklad Final Cut Pro.

Prečítajte si tiež  Nový macOS Monterey má prvý problém. Dôvodom je konektivita USB rozšírení

Pri zobrazení hlášky je jedinou možnosťou zatvorenie okna alebo vynútené ukončenie aplikácie. V niektorých prípadoch však počítač zamrzne a pomôže už len manuálny reštart zariadenia.

V prípade softvérov ako Final Cut je teoreticky možné, že sa pamäť vyťaží o niečo viac no pre čipy Apple Silicon by ani to nemalo predstavovať žiadny problém. Podivuhodné je, že rovnaké upozornenie sa zobrazuje aj pri používaní apky Mail, ktorá určite nemá dôvod na preťažovanie unifikovanej pamäte.

macOS monterey

Podľa zdrojov bol tento problém spozorovaný pri poslednej aktualizácii macOS 12.0.1, čo predstavuje najnovšiu verziu Monterey. Apple sa zatiaľ k problému oficiálne nevyjadrilo, no ak budú problémy pretrvávať, už čoskoro môžeme očakávať opravnú aktualizáciu.

Ako vnímate príchod najnovšej aktualizácie macOS Monterey vy? Stretli ste sa s podobným problémom aj na vašom Macu? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.