Systém macOS Monterey nie je v oficiálnom obehu ešte ani týždeň, no používateľská komunita hlási početné problémy. Tie súvisia s pripájaním USB hubov a rozšírení, ktoré užívateľom po inštalácii očakávanej aktualizácie prestali fungovať.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo macOS Monterey pre všetkých užívateľov. Toto sú všetky novinky

Na Reddite ale aj na oficiálnych weboch podpory a fórach Apple sa vyskytuje čoraz viac príspevkov o nesprávnom fungovaní donglov a USB hubov. Problémy sa najčastejšie týkajú portov USB 3.0, zatiaľčo HDMI a UCB-C konektory zažívajú tento scenár len sporadicky. V niektorých prípadoch však USB rošírenia prestali užívateľom fungovať úplne.

Možností a kombinácií v prípade nefunkčnosti portov je podľa príspevkov naozaj mnoho. Podľa zistení je však za touto zmenou určite nový systém Monterey, keďže pri predošlej verzii macOS Bigu Sur užívatelia tieto problémy nereportovali.

Monterey USB hub

Najviac sťažností prichádza zo strany majiteľov Macov s čipmi M1, no problémy nahlasujú (aj keď v oveľa menšom množstve) aj užívatelia počítačov Mac s Intel procesormi. Apple sa k situácii zatiaľ nevyjadrilo, no opravný patch môžeme očakávať už do niekoľkých dní v novej aktualizácii.

Používate USB dongle alebo iné rozšírenia po inštalácii nového macOS Monterey? Napíšte nám či ste sa stretli s podobným problémom aj vy. Podeľte sa s nami o vaše postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -