Apple momentálne nemá najlepšiu situáciu, no ako sa nám zdá, stále pôsobí ako keby bol jednoducho “nad vecou”. Dôkazom toho je fakt, že Apple namiesto toho aby odomklo nový iPhone chce ešte sprísniť bezpečnostné opatrenia v iOS, vďaka čomu sa doň nedostane už skutočne nik. Ako sa ale zdá, Apple nie je so svojim postojom úplne mimo a niečo pravdy na celom prípade bude. Postavil sa za neho totiž aj napríklad Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku. Na Mobile World Congress vyjadril svoj postoj k celému prípadu!

Mark Zuckerberg stojí na strane Apple!

Mark Zuckerberg, ktorý je zakladateľom najväčšej sociálnej sieti na svete pravdepodobne vie čo hovorí a najmä ak sa jedná o bezpečnosť samotných používateľov. V tejto brandži sa pohybuje už viacmenej 12 rokov, nakoľko Facebook vznikol ešte v roku 2004, a to je určite dosť dlhá doba na to, aby sa mohol vyjadriť k takému súdnemu sporu, akým je Apple vs. FBI. Ako sa zdá, Mark stojí na strane Apple a tiež vyjadruje v mene spoločnosti Facebook jeho plnú podporu!

- Reklama -

“Súcitíme s Apple” komentoval celú situáciu pred ľudmi, ktorí sa zúčastnili na Mobile World Congress. Podľa jeho názoru treba všetky dáta šifrovať, aby nebola nijakým spôsobom ohrozená bezpečnosť zariadení a rovnako tak aj ich používateľov, ktorí tu majú svoje súkromie.

Tiež ale priznal, že proti terorizmu bojuje ako sa len dá a Facebook spolupracuje s vládnymi zložkami na odhalení trestnej činnosti. Podľa jeho slov totižto nechce mať na svojej sociálnej sieti absolútne žiadne príspevky, ktoré by podporovali akékoľvek útoky na ľudí.

Je teda zaujímavé počuť takéto slová z úst človeka, ktorý sám tak trošku robí to, v čom podporuje Apple. Každopádne, podporuje Apple a to je dobre. Zuckerberg a jeho Facebook ale nie sú jediní. Okrem neho sa na stranu jablkovej spoločnosti postavil aj napríklad Google či Twitter. Je teda očividné, že Apple sa nemusí báť toho, žeby bol vykreslený v negatívnom svetle!

Zuckerberg - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.