Koncom minulého týždňa sme ti priniesli zaujímavú informáciu o tom, že Apple by pri svojom nasledujúcom iPhone s pravdepodobným označením 7 mohlo predstaviť aj novú farbu zariadení a to Dark Blue. Známy holandský dizajnér nás nenechal dlho čakať a celému svetu ukázal, ako by takýto iPhone mohol vyzerať.

Špekulácie o Dark Blue

Už tradične, s blížiacim sa príchodom novej generácie iPhonu kolujú rôzne špekulácie o tom, čo nový telefón z Cupertina bude obsahovať po hardvérovej stránke a ako bude napokon vyzerať. Doteraz sme boli zvyknutí na to, že každé dva roky Apple pozmení dizajn novej generácie.

- Reklama -

Apple minulý rok prezradilo novú farbu Rose Gold, ktorá sa okamžite stala veľmi obľúbenou a pritiahla obrovský záujem nielen nežného pohlavia, ako by možno niekto očakával. Toto môže byť jedna z možných príčin, prečo by Apple skutočne mohlo uvažovať o novej farbe iPhone.

Priveľa farieb?

Časy kedy Apple predával jednu farebnú variantu v dvoch pamäťových verziách sú dnes už minulosťou a Apple takmer každý rok doplní svoje portfólio o ďalšie varianty. V roku 2008 Apple pridal k iPhonu 3G bielu variantu. Pri iPhone 5 nahradil čierne sklo hliníkom v bridlicovej farbe. Tú pri iPhone 5S vymenil za farbu Space Grey.

Pri iPhone 5S sme taktiež prvýkrát mali šancu vidieť novú farbu Champange Gold, ktorou Apple mnohých fanúšikov potešil. V roku 2015 pri predstavení nového iPhone 6S na svetlo sveta prišiel aj iPhone v Rose Gold farbe, ktorá bola prvýkrát použitá pri Apple Watch v roku 2014. To, či tento rok uvidíme prvýkrát aj modrý iPhone, o ktorom sa špekulovalo už pred predstavením iPhonu 5S, uvidíme až v septembri.

iPhone 7/7 Pro v Dark Blue

Martin sa v svojom koncepte iPhone 7 a 7 Pro zameral nie len na farbu ale aj samotné detaily, ktoré nám prezradili doterajšie úniky, ktoré prezrádzajú, ako by teoreticky iPhone 7 mohol vyzerať. Dôkazom toho sú napríklad pruhy, ktoré sa ťahajú po okrajoch telefónu, alebo aj duálny fotoaparát pri modele PRO, či absencia 3,5mm audio jacku o ktorej sa špekuluje už dlhší čas.

Táto kontroverzná zmena priniesla aj vlnu odporu, kvôli ktorej bola dokonca spísaná petícia za ponechanie 3,5mm audio jacku. Bohužiaľ, ako bude v skutočnosti iPhone vyzerať zatiaľ nevie nikto s určitosťou povedať, ale v minulosti sa už pár krát stalo, že vizualizácie tohto dizajnéra boli veľmi podobné, ako zariadenia predstavené dlhší čas po Martinovom návrhu. Uvidíme, či sa to podarí aj tento rok.

Názor?

Celkovo sa nám iPhone v tejto farbe veľmi páči. Táto farba by sa pravdepodobne tešila veľkej obľube, ale ako sme už spomínali, farieb by už bolo naozaj priveľa. Objavujú sa informácie aj o tom, že Apple by na úkor tejto farby prestal vyrábať verziu Space Gray, čo je tiež jedna z možností ako túto farbu implementovať a pritom sa vyhnúť tomuto problému.

Myslím si, že predstavenie takejto farby je v celku reálne, ale určite bude oveľa podstatnejšie čo prinesie iPhone „zvnútra“, čiže po hardvérovej stránke. Veľmi by som si želal nejaký „vau“ efekt, na ktorý som bol zvyknutý za éry Steva Jobsa. Na záver musíme samozrejme spomenúť, že dizajnér Martin odviedol naozaj skvelú prácu.

Vieš si predstaviť svoj budúci iPhone vo farbe Deep Blue? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: martinhajek.com

iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk iPhone 7 Dark Blue SvetApple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]