Už tradične s blížiacim sa príchodom novej generácie iPhonu kolujú rôzne špekulácie o tom, čo nový telefón z Cupertina bude obsahovať po hardvérovej stránke a ako bude napokon vyzerať. Doteraz sme boli zvyknutí na to, že každé dva roky Apple pozmení dizajn novej generácie. Čo zaujímavé prinesie tá najnovšia?

Modrý iPhone čoskoro?

Prichádzajúca generácia iPhone by mala niesť označenie 7, ak sa Apple nerozhodne číselné označenie z názvu odstrániť. Pokiaľ sa potvrdia špekulácie, iPhone 7 by mal po dizajnovej stránke priniesť len minimálne zmeny v porovnaní so súčasným modelom iPhone 6S.

- Reklama -

V septembri nám Apple prvýkrát ukázal novú farebnú variantu svojho smartfónu, ktorá potešila hlavne ženy a to farbu Rose Gold. Dnes prišiel japonský server Mac Otakara so správou, že Apple predstaví novú farebnú variantu iPhonu už v septembri.

Japonský web Mac Otakara dnes prišiel s veľmi diskutabilnou a ničím nepodloženou správou v ktorej spomína, že Apple vypustí z radu iPhonov farbu Space Grey, ktorá bola prvýkrát použitá pri iPhone 5S a neskôr ju spoločnosť použila aj pri ďalších produktoch. Od roku 2013, kedy bola farba prvýkrát použitá, sa stala práve tou najpopulárnejšou.  Apple by šedý iPhone chcel nahradiť novou farbou Deep Blue.

Tá by v kombinácií s čiernym predným panelom vyzerala ozaj zaujímavo, no my v redakcií si vieme predstaviť skôr modrú ako ďalšiu farbu v portfóliu iPhonov, než ako náhradu za Space Grey.

Priveľa farieb?

Časy kedy Apple predával jednu farebnú variantu v dvoch pamäťových verziách sú dnes už minulosťou a Apple každý rok doplní svoje portfólio o ďalšie varianty. V roku 2008 Apple pridal k iPhonu 3G bielu variantu. Pri iPhone 5 nahradil čierne sklo hliníkom v bridlicovej farbe. Tú pri iPhone 5S vymenil za farbu Space Grey.

Pri iPhone 5S sme taktiež prvýkrát mali šancu vidieť novú farbu Champange Gold, ktorou Apple mnohých fanúšikov potešil. V roku 2015 pri predstavení nového iPhone 6S na svetlo sveta prišiel aj iPhone v Rose Gold farbe, ktorá bola prvýkrát použitá pri Apple Watch v roku 2014. To, či tento rok uvidíme prvýkrát aj modrý iPhone, o ktorom sa špekulovalo už pred predstavením iPhonu 5S, uvidíme až v septembri.

Vieš si predstaviť svoj budúci iPhone vo farbe Deep Blue? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch!

modry iphone

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.