Nedávno sme vás informovali, že legendárny filmový režisér Martin Scorsese oslovil Apple na spoluprácu pri dokončení nového filmu Killers of the Flower Moon. Jablková spoločnosť sa dohodla. Vo filme si zahrá Leonardo DiCaprio a Robert De Niro. Premiéra bude zrejme na Apple TV+ a v kinách.

Martin Scorsese sa dočkal. Apple bude financovať film Killers of the Flower Moon.

Súčasná doba nepraje naozaj nikomu. Natáčanie filmov je veľmi náročné a pokiaľ ide o svetoznámeho režiséra Marina Scorsese, tak aj drahé. Snímok Killers of the Flower Moon by mal stáť dokopy až 225 miliónov amerických dolárov, čo si spoločnosť Paramount nemohla dovoliť.

Na to aby zmiernila náklady sa teda rozhodla pristúpiť na dohodu, kedy ponúkla práva na film rôznym spoločnostiam ako napríklad MGM, Netflix či Apple. Práve posledná menovaná sa chytila šance a snímok bude spolufinancovať.

Martin Scorsese ponúka Apple TV+ a Netflixu nový film, v ktorom hrá Leonardo DiCaprio.

„Killers of the Moon“ vychádza z románu, ktorý nesie rovnaký názov. Knihu napísal David Grann. Práva na natáčanie filmu boli získané ešte v roku 2016, za sumu 5 miliónov amerických dolárov.

Spoločnosť Paramount celý projekt prevzala až v júni 2019. Pôvodné plány hovorili o nákladoch na úrovni 150 miliónov amerických dolárov, no tie sú teraz neporovnateľne vyššie.

Martin Scorese chce mať špičkové herecké obsadenie (Leonardo DiCaprio a Robert De Niro a ďalší…), čo okrem iného spôsobilo výrazné predraženie. Dokopy by sa teda mala suma vyšplhať až na šialených 225 miliónov amerických dolárov. Paramount sa ešte snažil samotnú cenu stlačiť na 180 miliónov dolárov, no evidentne neuspel.

To ,koľko spoločnosť Apple napokon za toto dielo zaplatila, nateraz nie je jasné. Čo však ale jasné je, že s vysokou pravdepodobnosťou získala exkluzívne práva na zaradenie Killers of the Flower Moon do služby Apple TV+. Tí čo si ju teda predplácajú budú môcť snímok sledovať z pohodlia obývačky, zatiaľ čo ho bude Paramount distribuovať v kinách. Tešíte sa?

„Killers of the Moon Moon“Martin Scorsese ponúka Apple TV+ a Netflixu nový film, v ktorom hrá Leonardo DiCaprio.
Martin Scorsese sa dočkal. Apple bude financovať film Killers of the Flower Moon s Leonardom DiCapriom a Robertom De Nirom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here