iOS 13 je tu snami už skoro dva mesiace a za toto obdobie priniesla naozaj veľa nového. Nie všetko bolo však povedzme si na rovinu aj ideálne. Ľuďom liezla na nervy predovšetkým funkcia Memoji nálepiek, ktoré sa objavovali pri klasickej Emoji klávesnici. iOS 13.3 umožní vypnúť túto otravnú funkciu.

Memoji v klávesnici: iOS 13.3 umožní vypnúť túto otravnú funkciu

Memoji je zábavná technológia, ktorú možno používa väčšina z vás. Apple sa ju rozhodlo v iOS 13 zakomponovať aj do klávesnice, čo ale možno nebolo až tak dobre riešenie. Tento krok sa stretol s vlnou nesúhlasu a ľudia sa vo veľkom snažia klávesnicu deaktivovať. Prekáža im hlavne to, že vždy keď chcú využívať klasické Emoji, musia potiahnuť prstom smerom doľava a to je tak trochu otravné.

- Reklama -

Funkcia sa do našich zariadení nanominovala akosi sama a nedarilo sa nám ju nijakým spôsobom vypnúť. Teda až dodnes. Novinka v iOS 13.3 beta 1 ukazuje, že to bude možné urobiť v nastaveniach. Pokiaľ ste sa ale tešili, že ju budete môcť čoskoro deaktivovať, až takí pozitívni nebuďte. Je veľmi pravdepodobné, že samotná aktualizácia príde až koncom tohto mesiaca, teda za približne 3 týždne, čo môže byť veru nepríjemné čakanie.

Memoji v klávesnici: iOS 13.3 umožní vypnúť túto otravnú funkciu
Memoji v klávesnici: iOS 13.3 umožní vypnúť túto otravnú funkciu

Je zvláštne, že takáto možnosť prichádza až v tomto čase. Prvé negatívne reakcie boli na svete okamžite potom ako vyšiel systém iOS 13 ešte 19. septembra. Nehovoríme samozrejme teraz aj o tom, že niečo podobné už mohlo byť aj jeho súčasťou.

Nie každý musí byť nutne pripravený na tak veľké zmeny. Niekomu vyhovuje systém, ktorý používal roky a nechce ho meniť. No a to je presne prípad Memoji v klávesnici. Našťastie však spoločnosť Apple evidentne sleduje aj svoju komunitu a snaží sa jej prispôsobovať. Výsledkom toho je potom fakt, že do zariadenia pribúdajú funkcie, ktoré používatelia vítajú s otvorenou náručou. Tento prepínač Memoji nálepiek patrí medzi ne.

Memoji v klávesnici: iOS 13.3 umožní vypnúť túto otravnú funkciu

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.