iOS 13 prináša mnohé vylepšenia, ktoré sú v niektorých prípadoch viac otravné ako prospešné. Sami to môžeme sledovať podľa vašich reakcii. Jednou z takýchto noviniek je aj Memoji v klávesnici s vašou tvárou. Pre niekoho super vychytávka, pre iného zbytočnosť, ktorá mu lezie na nervy. Ako deaktivovať Memoji v klávesnici v iOS 13?

Vaša tvár na miesto emoji?

Apple vymyslel Memoji len minulý rok. Možno to nie je nič, bez čoho by ste nevedeli žiť ale stále je to pekný detail, ktorý určite používajú ľudia po celom svete. iOS 13 chcelo túto funkciu ešte trochu viac využiť. Inžinieri sa rozhodli, že jej prvky zakomponujú do klávesnice.

- Reklama -

Vtipné obrázky z vašou unikátnou tvárou či zvieratkami, ktorú ste si už pred tým vytvorili môžete následne posielať prakticky komukoľvek chcete. Problémom je ale to, že táto klávesnica je takto vstavaná a nie každý chce používať nové Memoji či Animoji priamo v nej. Niektorým používateľom vyslovene prekáža. Chcú späť svoju klasickú klávesnicu, kde sú dostupné len emoji ikonky. Presne pre nich sme pripravili tento stručný návod.

Ako deaktivovať Memoji v klávesnici v iOS 13?

Pokiaľ vám vyslovene Memoji v klávesnici prekážajú, je veľmi jednoduché deaktivovať ich. Stačí ak otvoríte samotnú klávesnicu v nejakej aplikácii (nerobí sa to teda cez žiadne nastavenia). Keď je klávesnica otvorená a po jej ľavej strane sú Memoji, stačí ak prstom posuniete smerom doľava. Dôležité je pritom schovať iba Memoji.

Klávesnica musí začínať prvým stĺpcom emoji ikoniek (v podstate ju treba posunúť tak ako vyzerala defaultne bez Memoji). Teraz už len stačí kliknúť na tlačidlo „ABC“ v ľavom dolnom rohu, čím sa klávesnica zavrie a dostane sa do normálneho „písacieho“ režimu. V podstate máte hotovo.

Telefón si automaticky zapamätá vaše nové nastavenie a v budúcnosti pri otvorení ho už ponúkne v akejkoľvek appke. Pokiaľ by ste napokon predsa len chceli použiť Memoji, zopakujte postup opačne. Stále tam sú a stále vás čakajú na tom istom mieste. Po otvorení tejto klávesnice však na vás vždy prioritne nevybehnú. Čo si myslíte o tejto funkcii vy? Využili ste ju alebo je tu len prebytočná a otravná? Svoje názory nám píšte do komentárov.

Ako deaktivovať Memoji v klávesnici v iOS 13? Pomôže vám tento návod. - svetapple.sk
Ako deaktivovať Memoji v klávesnici v iOS 13? Pomôže vám tento návod. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.