Je nám jasné, že pokiaľ si si zakúpil 16GB iPhone tak asi nemáš príliš veľa miesta na svoje fotografie, videá poprípade aplikácie. Ani sa ti nečudujeme, Apple mal už dávno tento základ nahradiť minimálne 32GB pamäťou, pretože 16GB je naozaj žalostne málo. Žiaľ, nestalo sa tak a množstvo používateľov musí dennodenne riešiť problém šetrenia miesta. Memory Cabel však prináša aspoň čiastočné riešenie, ktoré možno pomôže.

Memory Cable

Určite si niekedy chceš pozrieť viac fotografií ako máš vo svojom 16GB iPhone, málo miesta ti to však neumožňuje. Nevadí, spoločnosť PhotoFast ti prináša jednoduché riešenie, ktoré ti ho rozšíri o 64GB či 128GB. Celá táto jednoduchá vecička sa nazýva Memory Cable a ocení ju každý jeden používateľ iPhonu, ktorému sa už do jeho zariadenia nezmestia fotky, videá, hudba či filmy. Jedná sa vlastne o napájací Lightning Cable prepojený s USB 3.0, ktoré má nejakú kapacitu (buď 64GB alebo 128GB). Akonáhle prepojíš telefón s počítačom cez toto zariadenie, všetko sa začne automaticky synchronizovať.

- Reklama -
Memory Cable - svetapple.sk
Memory Cable – svetapple.sk

Kábel, ktorý je k dispozícií meria len 13cm a celé zariadenie je skutočne maličké, čo by však mohli oceniť najmä používatelia, ktorí napríklad cestujú a potrebujú prepojiť iPhone a Mac bez zbytočných “káblovačiek”. Na toto zariadenie si môžeš uložiť prakticky čokoľvek okrem aplikácií, čo je však už jasná vec. Ku všetkému budeš ešte potrebovať aplikáciu, ktorá je zadarmo dostupná v AppStore a umožňuje prehrávanie všetkých súborov, ktoré máš na danom zariadení. Rýchlosť nahrávania dát cez USB 3.0 je až 80mb/s a cez Lightning kábel 30mb/s. Cena tejto praktickej “drobnosti” zatiaľ nie je známa, no ak nebude prehnaná, určite si Memory Cable nájde dosť svojich fanúšikov aj v našich končinách!

MemoryCable - svetapple.sk
MemoryCable – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Ak to nebude do 100 eur tak si myslím že to moc význam nemá :/ ale inak by to mohlo byť celkom užitočné príslušenstvo ?

  2. Tak na toto sa teším, dúfam že cena nebude príliš premrštená… 🙂 ešte by má zaujimalo čo sa stane ak kábel niekto omylom pripojí na nabíjačku… 😀

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here