Spoločnosť Apple zmenila v roku 2022 taktiku, keď opustila 5,4″ iPhone s označením mini a nahradila ho dostupnejšou 6,7″ verziou s označením iPhone 14 Plus. A aj keď to hodnotíme, ako výborný nápad, toto zariadenie bolo po cenovej stránke totálne prestrelené. Dnes to však už neplatí. iPhone 14 Plus kúpite vo výhodnej zľave a my si myslíme, že sa to oplatí viac, ako kedykoľvek predtým.

Aby sme to ozrejmili, aj keď nejde o TOP model od Apple, iPhone 14 Plus je stále vybavený špičkovými technológiami. Spomeňme napríklad procesor A15 Bionic so 6 GB RAM, obrovský 6,7″ Retina displej so zmenšeným výrezom pre Face ID vo vrchnej časti, či dvojicu fotoaparátov na zadnej strane s 12 Mp rozlíšením, podporou 4K videa či optickou stabilizáciou snímačov, ktorá dokáže zabezpečiť dokonalé plynulé záznamy.

Ako sme naznačili vyššie, iPhone 14 Plus síce nie je zlý smartfón, ale Apple ho predávalo príliš draho. Na Slovensku štartoval na úrovni 1 149 €, kvôli čomu si zákazníci radšej vyberali starší, no zato lepší iPhone 13 Pro Max z roku 2021. Dnes už je ale situácia iná a aj iPhone 14 Plus zlacnel. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 915 €, pričom zanedbateľne drahšie ho majú aj autorizovaní predajcovia (všetko si overíte po kliknutí na link).

Na iPhone 14 Plus vďaka tomu môžete ušetriť cca 200 € a viac eur, čo sa celkom oplatí. Predsa ide o obrovský telefón, ktorý vám vydrží niekoľko dlhých rokov

V čom je iPhone 14 Pro Max lepší, ako iPhone 14 Plus? 

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Matthew Moniz / HowToMen (úprava redakcie)

Hneď na začiatku napíšeme, že ak nie ste profesionál, ale skôr bežný používateľ, nebudú vám chýbať ani funkcie, ktoré má k dispozícii prémiový iPhone 14 Pro Max.

Ten sa len tak mimochodom v čase uvedenia na trh predával za 1 449 € v základnej verzii, čím Apple dosiahlo minimálne v Európe nové cenové rekordy. Dobrou správou ale je, že aj iPhone 14 Pro Max so 6,7″ displejom sa dá kúpiť v obrovských zvýhodneniach, pričom po kliknutí na tento odkaz jeho cena začína od 1 142 €.

V porovnaní s iPhonom 14 Plus vám ponúkne dizajn z nehrdzavejúcej ocele a matným sklom vzadu, výkonnejší čip A16 Bionic, 120 Hz Always-on displej s výrezom Dynamic Island, či tretiu šošovku fotoaparátu a 48 Mpx rozlíšenie hlavného snímača.

Nie každý ale takéto technológie dokáže oceniť a preto je možno lepšou voľbou ušetriť cca 200 – 300 € a radšej si zaobstarať dostupnejší model Plus. Veď aj ten so svojim hliníkovým rámom a lesklým sklom vzadu pôsobí dostatočne prémiovo a odolne. Rozhodnutie je ale samozrejme na vás.

Prečítajte si tiež  Porovnali sme Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5. Aký je medzi nimi skutočný rozdiel?

Kúpite si na iPhone 14 Plus a iPhone 14 Pro Max kvalitný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 Plus aj iPhonom 14 Pro Max a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Pre lepší prehľad sme jednotlivé ponuky vypísali nižšie:

iPhone 14 Plus 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -