Nové hodinky od spoločnosti Apple možno trochu sklamali v tom, koľko senzorov ponúkajú a svojim spôsobom aj tým, čo všetko dokážu merať. Konkurencia je na tom jednoducho lepšie a to sa vyvrátiť nedá. Je to smutný fakt, ktorý Apple tak trochu nezvládlo, avšak zvládlo vôbec meranie tepvoej frekvencie? Na túto otázku ti odpovieme v následujúcom článku!

Ako Apple Watch merajú tep?

Určite nejedného záujemca o hodinky Apple Watch zaujíma fakt, ako vlastne hodinky dokážu zvládať merať tep na našich rukách. Vieme totiž o množstve moderných prístrojov, ktoré síce ponúkajú revolučné funkcie, no žiaľ v praxi ukazujú čísla, na ktoré sa nedá za žiadnych okolností spoľahnúť. Ako teda na tom budú nové hodinky od Apple? Na túto otázku sa pokúsil odpovedať softwarový inžinier Brad Larson, ktorý vystavil svoje hodinky Apple Watch porovnávaciemu testu oproti svojmu športovému zariadeniu Mio Alpha, ktoré dokáže merať tep s 99% istotou. Mnohí by možno ani nečakali aký priaznivý výsledok bude tento test mať!

Hodinky od Apple majú takmer totožný graf, ako spomínané zdravotnícke zariadenie. Pri presnosti bola naozaj minimálna odchýlka, čím vlastne môžme potvrdiť, že informáciu o vašej tepovej frekvencií vám Apple Watch zobrazia s neuveriteľne vysokou presnosťou! Toto sa Apple naozaj podarilo, čo poviete? 🙂

Apple Watch merajú tep na chlp presne! - svetapple.sk
Apple Watch merajú tep na chlp presne! – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Takto možno budú vyzerať Apple Watch 2, konečne poriadne inteligentné hodinky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.