Pred niekoľkými dňami sme si všimli, že nám komunikácia v aplikácii Messenger na iPhone tak trochu nefunguje. Pokiaľ sme si niekym písali cez počítač, na telefóne sa nám ukazovali upozornenia na nové správy aj celé minúty po tom, ako nám ich druhá strana odoslala.

A aj keď sme si zo začiatku mysleli, že išlo len o neznámu chybu v našom zariadení, dnes už vieme, že problémy majú viacerí používatelia, medzi ktorých možno patríte aj vy. Náš dlhoročný čitateľ Miloš nás totiž upozornil, že aj jeho Messenger nefunguje správne, na základe čoho sme sa rozhodli hľadať na internete príčinu. O tomto probléme však zatiaľ neinformujú žiadne média a ani spoločnosť Meta.

Zamerali sme sa preto na známe stránky Downdetector, ktoré naše domnienky potvrdili. Viacero slovenských používateľov uviedlo, že má problémy s prijímaním a odosielaním správ v aplikácii Messenger, pričom veľmi podobné reakcie sme našli aj na celosvetovej verzii tohto webu.

problémy messenger na slovensku
Zdroj: Downdetector

Žiaľ, v tejto chvíli nevieme uviesť, či sa rovnaká chyba vyskytuje aj na platforme Android, nakoľko v našom aj Milošovom prípade sa prejavila na iPhone s iOS. Podľa nášho názoru to môže súvisieť s aktualizáciou s označením 405.0, ktorú Meta vydala presne pred šiestimi dňami.

To je zhruba obdobie, kedy sa u nás začal po prvýkrát vyskytovať tento netradičný problém. Dobrou správou ale je, že písanie aj odosielanie správe funguje v podstate rovnako, ako predtým. Len ich príjem je neskutočne spomalený.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa stretli s týmto javom aj vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro má problémy s displejom. Telefón za viac ako 1 299 € zobrazuje zvláštne čiary
Môže ťa zaujímať
- Reklama -