Spoločnosť Apple sa vyznačuje naozaj veľkým množstvom produktov z technologického sveta, ktorých proces starnutia trvá o niekoľko rokov dlhšie, ako napríklad proces starnutia konkurenčných zariadení. Pokiaľ by si žil v USA a ešte lepšie niekde v štáte Michigan, asi by si teraz nebol doma ale nakupoval produkty Apple, ktoré škola vyradila a predáva ich za smiešne sumy.

Michiganská škola a aukcia

Aj keď ide o zariadenia z rokov 2006 až 2011 a teda nie sú úplne moderné, stále by určite potešili jednak tých, ktorí si to nemôžu dovoliť a tiež tých, ktorí nie sú až takí nároční. Apple vždy vedelo urobiť nádherné počítače či tablety, ktoré aj niečo vydržali. Tie, ktoré škola predáva v rozmedzí od 50$ do 110$ vydržali dokonca aj nájazd študentov, ktorý ich pravdepodobne príliš nešetrili.

- Reklama -

Predsalen sú to študenti a všetci čo sme chodili do školy a pritom používali počítače vieme, ako sme sa k nim správali. Škola však zakúpila nové Macy a tie staré teraz musí nejako predať. K dispozícií je naozaj pekné množstvo produktov a čo je najlepšie, ponúkané sú za smiešne ceny. Okrem iného sa škola postarala aj o to, aby boli tieto zariadenia starostlivo vyčistené a obnovené do továrenských nastavení, takže po zapnutí budú vo vnútri ako nové.

Tabuľka

200 iPadov 2, 16 GB – 80$ (71€)

90 iMacov (ročník 2006) – 50$ (44€)

500 MacBookov (Ročník 2009 – 2010) – 110$ (98€)

Prečítaj si tiež: Máš doma 36 krabíc od iMacu? Máme pre teba tip, čo s nimi!

Ako môžeš vidieť, ceny sú naozaj smiešne a posledné spomínané MacBooky zas až tak strašne staré nie sú. Rovnako ani iPady 2, ktoré stoja 80$ alebo v prepočte 71€ sú oproti terajším tabletom za rovnakú cenu stále neuveriteľne dobrá kúpa.

iMac 2006 - svetapple.sk
iMac 2006 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.