Microsoft je jedna z najväčších spoločností sveta a svoje nemalé majetky zarobila najmä vďaka tomu, že od spoločnosti Apple odkopírovala prvky operačného systému a nazvala ho po svojom, Windows. Dnes je Windows najpoužívanejší operačný systém na svete a OS X, ktorý nájdeme len na počítačoch Mac sa veľmi ťažko doťahuje. Tak či onak, Microsoft útočí a to formou reklám!

Microsoft si robí srandu z Apple!

Microsoft sa rozhodol, že trošku posilní marketing a vytvoril sériu zaujímavých reklám, ktoré útočia na operačný systém OS X. Celá reklamná kampaň sa nazýva “The Bug Chick” a každá z reklám nejakým spôsobom útočí na Apple. Microsoft robí svoj marketing premyslene a nejde o bezduché “vysmievačky”, na ktoré sme boli zvyknutí z minulosti.

- Reklama -

Tentokrát je všetko pekne premyslené a reklamy útočia na mnohé konkurenčné výhody, ktoré má Windows a OS X nie. Jednou z takýchto výhod má byť aj napríklad hlasová asistentka priamo v OS X, nazývaná ako Cortana. Tú poznáme pravdepodobne všetci veľmi dobre, koniec koncov, vyskúšať si ju môžeš aj na iOS. Microsoft sa teda Applu smeje, že počítače takouto asistentkou nedisponujú.

Microsoft - Apple - svetapple.sk

Netreba ale zabúdať na to, že to by sa malo zmeniť s príchodom OS X 10.12. Práve tu by malo Apple zakomponovať Siri, ktorá existovala ešte dávno pred tým, ako Microsoft predstavil Cortanu. Videí je hneď niekoľko, dokonca je to taká malá séria a na každom uvidíš niečo, čo sa týka Applu. Každopádne sa netreba urážať, skôr sa jemne pobaviť, nám na OS X nič nechýba a sme s celým systémom veľmi spokojní.

Len tak mimochodom, je veľmi zaujímavé, že takéto útočné reklamy prichádzajú práve v čase, kedy majú spoločnosti medzi sebou vynikajúce vzťahy. Apple si tento rok počas predstavovania iPhonov a iPadu Pro dokonca pozval Microsoft na pódium aby demonštroval svoje aplikácie pre najväčší iPad. To isté sa stalo aj opačne, kedy CEO Microsoftu Satya Nadella demonštroval aplikácie počas svojej vlastnej show na iPhone!

https://youtu.be/k6SVsf0k2i0

https://youtu.be/ln5LU532GuY

https://youtu.be/WHoHKjjttvQ

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.