Spoločnosť Apple má pred sebou predstavenie mimoriadne dôležitého produktu, ktorý môže zmeniť spôsob, akým vnímame mobilné zariadenia. Apple Headset bude slúžiť, ako platforma pre vývoj ďalších produktov, napríklad inteligentných okuliarov, ktoré by mali do desiatich rokov nahradiť iPhone. Podľa najnovších informácií je už vo výrobe.

O túto správu sa postaral portál Economic Daily News, ktorý uviedol, že dodávatelia technologického giganta sú s prvým AR / VR zariadením vo finálnej fáze produkcie a momentálne sa už čaká iba na to, kedy začne jeho expedícia od dodávateľov do veľkoskladov obchodníkov. Pochopiteľne, Apple Headset musí byť najskôr predstavený.

K tomu by malo dôjsť už na WWDC 2023, kde spoločnosť Apple odprezentuje aj všetky operačné systémy na čele s iOS 17, či úplne nový MacBook Air s 15″ displejom, ktorý bude prvý svojho druhu. Konferencia sa bude konať 5. júna 2023 a my ju budeme samozrejme veľmi podrobne sledovať.

Ako dopĺňa portál Macrumors, o dodávky zariadenia sa stará aj spoločnosť GIS, ktorá patrí pod spoločnosť Foxconn. Jej úlohou v celom procese výroby je komplikovaná laminácia šošoviek so 4K displejmi, ktorá prebieha v špeciálnej fabrike v Číne.

Pôvodne sa predpokladalo, že Apple Headset bude jedno zo zariadení, pri ktorom sa Apple nebude spoliehať na Foxconn. Ako sa však ukazuje, firma evidentne dostala dobrú ponuku.

Kedy sa začne predávať Apple Headset? 

Tim Cook Headset
Zdroj: Bing AI / Apple (úprava redakcie)

Zatiaľ nie je celkom jasné, kedy sa začne Apple Headset predávať. Aj keď je už v početnom množstve vyrobený a čaká sa len na to, kým ho preberú predajcovia, je dosť možné, že si zákazníci po celom svete ešte počkajú.

Apple na WWDC 2023 najskôr predstaví samotné zariadenie spolu s operačným systémom RealityOS (možno ponesie iný názov) a potom môže ešte niekoľko mesiacov trvať, kým sa bude dať Headset kúpiť.

Vývojári by však mohli dostať aspoň špeciálny hardvér, aby zatiaľ vedeli pripravovať aplikácie. Podobne to Apple urobilo aj v roku 2020, keď predstavilo procesory pod platformou Apple Sillicon.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto novinku tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  ResearchKit je tak obľúbený ako sociálne siete, tvrdia vývojári
Môže ťa zaujímať
- Reklama -