Zdá sa, že herné služby pomocou streamu budú budúcnosť na všetkých platformách. Naznačila nám to prednedávnom Nvidia svojou aplikáciou GeForce Now. Dnes spoločnosť Microsoft ohlásila, že spúšťa beta testovanie Project xCloud aj pre operačný systém iOS.

Microsoft spúšťa testovanie hernej platformy Project xCloud pre iOS!

Jedna z najväčších kritík služby Project xCloud bola tá, že nefunguje na platforme iOS. Na smartfónoch ste si ju mohli zahrať iba vtedy, ak ste používali Android. V Microsofte si to evidentne uvedomili a rozhodli sa to zmeniť. Pomocou aplikácie TestFlight spustili pilotné beta testovanie, ktoré môžete vyskúšať v USA, Kanade a Veľkej Británii.

Vzhľadom ale na fakt, že sa ešte nejedná o plnú prevádzku, Microsoft povolí prístup iba 10 000 používateľom. Dostať sa sem bude zrejme ťažké. Všetko bude bežať na hlavnom serveri Nelson. Ďalším obmedzením bude to, že na platforme iOS si budú môcť používatelia zatiaľ zahrať iba Halo: Master Chief Collection.

To by sa však malo veľmi rýchlo zmeniť. V dohľadnej dobe (môže to byť aj niekoľko rokov) plánuje spoločnosť uviesť na Project xCloud viac ako 3 500 hier, ktoré sú momentálne dostupné pre Xbox. Používateľ sa teda určite nudiť nebude.

Pokiaľ sa nachádzate v jednej z vymenovaných krajín a zaujala vás táto ponuka, mali by ste vedieť, že budete potrebovať minimálne operačný systém iOS 13.0 a vyšší. Okrem iného musíte mať účet Microsoft/ Xbox a samozrejme bezdrôtový ovládač od hernej konzoly, pre pohodlné ovládanie. Ak vás ponuka beta testovania zaujala, môžete sa o nej dozvedieť viac kliknutím na tento odkaz. Pred tým sa ale musíte zaregistrovať do programu TestFlight.

Microsoft Project xCloud
Microsoft spúšťa testovanie hernej platformy Project xCloud pre iOS!
Prečítajte si tiež  Apple je späť vo vedení. Jeho hodnota prekonala Microsoft
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.