Momentum je dizajnovo nádherný doplnok do webového prehliadača Chrome. Jedná sa o rozšírenie, ktoré si určite zamiluješ. Prečo? Dozvieš sa v tomto článku.

Nádherný dizajn

Ako som už v úvode spomenul, hlavným dôvodom, prečo mi toto rozšírenie učarovalo je nádherný dizajn a celkové spracovanie. Výhodou tohto rozšírenia je taktiež veľká funcionalita v nádhernom prostredí, v ktorom ti každý deň pribudne iná, krásna fotka. Fotky sú totižto vyberané pomocou aplikácie 500px. Jedinou nevýhodou je, že pozadie sa vo free verzií nedá zmeniť, to ale nie je žiadny vážny problém, pretože fotky sú vyberané naozaj precízne.

- Reklama -

momentum-personal-dashboard-new-tab-replacement-chrome-extension

Funkcionalita

A čo vlastne Momentum robí? Úplne jednoduchú vec. Redizajnuje okno, ktoré sa ti otvorí pri vytváraní novej karty (dá sa nastaviť aj v prípade otvorenia Chrome). Na prvý dojem to nemusí byť nič moc, zmena dizajnu možno veľa ľudí neláka. Vývojári tohto rozšírenia si však toto uvedomili a preto do svojho rozšírenia pridali aj služby ako počasie, to-do listy (ktoré sa pri PLUS verzií dokážu samé synchronizovať s niektorou z aplikácií na ich vytváranie, ktorú máš nainštalovanú v PC), hľadanie, rýchle linky a množstvo ďalších funkcií.

img_6337

Cena a verzie

Niekomu by toto rozšírenie nemuselo prísť také úžasné ako mne, navyše už vôbec by si nekupoval PLUS verziu, ktorá stojí podľa mňa primeraných 19,99$ na rok, (cca 1,67$/mesiac) alebo 1,99$ na mesiac. Mňa si rozšírenie tak podmanilo, že rozmýšľam o predplatení tejto PLUS verzie, v ktorej si okrem vlastnémho výberu krásnych obrázkov, môžem nastaviť aj odpočítavanie a čo je pre mňa asi najdôležitejšie, synchronizáciu to-do listov s aplikáciou. Takýmto spôsobom dostanem všetky moje pripomienky vždy, keď budem používať internetový prehliadač Chrome priamo pred oči.

Položiť na stôl a dívať sa

Mne ako amatérskemu fotografovi/grafikovi sa tento dizajn nových kariet tak zapáčil, že sa niekedy pozabudnem pri otvorenej novej karte a pozeraní na počítač. Usúď sám na fotke nižšie. 🙂

momentum-chrome-svetapple

Viac informácií a stiahnutie

Ak ťa náš článok stále nepresvedčil, môžeš sa pozrieť na oficiálnu stránku rozšírenia a to momentumdash.com. Nájdeš tam možnosť stiahnutia a následného pridania do Chrome. Ak si to nikdy nerobil, nezúfaj, stačí len kliknúť na tlačidlo „Add Momentum to Chrome“ a následne len na „Pridať rozšírenie“. O všetko ostatné sa postará počítač.

Dobrou správou pre všetkých Windows, ale aj macOS užívateľov je, že rozšírenie je kompatibilné s Chrome verziou obidvoch operačných systémov. To znamená, že si ho môže nainštalovať takmer každý! Ďalšiou možnosťou, ako si rozšírenie stiahnuť a nainštalovať je odkaz nižšie.

Momentum
Momentum
Developer: momentumdash.com
Price: Free
  • Momentum Screenshot

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]