Apple predstavilo na WWDC19 špeciálny stojan pre svoj PRO Display XDR. Jeho tenký dizajn a zaujímavá otočná hlava nie je súčasťou balenia počítača. Treba si ho dokúpiť. Cena? 999$! Teraz sa MSI smeje Applu. Za jeden stojan môžete mať takmer profi monitor (samozrejme so stojanom).

MSI sa smeje Applu, to zrejme očakáva, že stojan sa stratí v cene Macu Pro

Ako to už býva po Apple konferencii zvykom, Apple predstavil nejaký ten extrémne predražený produkt. Paradoxne sa ale nepíše o Macu Pro, ktorý môže stáť vo vrcholnej konfigurácií aj 50 000$. Píše sa skôr o jednej z jeho súčastí a to je hliníkový stojan na displej so špeciálnou otočnou hlavou a tenkým dizajnom. Nebolo by na ňom vôbec nič zlé, keby bol dodávaný k monitoru tak ako je to bežné.

Problémom je ale fakt, že tento stojan si musíte kúpiť samostatne a jeho cena veru taktiež nie je prívetivá. Za 999$ si človek môžeme zaobstarať iPhone a nie kúsok hliníka, ktorý nie v zásade ničím výnimočný. Dôvodov, prečo sa Apple rozhodlo predstaviť takýto predražený stojan je zrejme viac. My poznáme asi len dva. V prvom rade je to reklama, ktorá je neuveriteľná. Stojan si získal pozornosť po celom svete a neustále sa o ňom píše, diskutuje a vytvárajú sa meme obrázky. Veď bol by to problém keby bol súčasťou displeja a ten by stál nie 4,999$ ale 5,999$. Ten kto chce tento displej tých “tisíc dolárov” už nerieši.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Monitor so stojanom bude stáť 5,999$ – svetapple.sk

Ide tu predovšetkým o dokonalú mediálnu pozornosť a fakt, že samotný Mac je tak neuveriteľne drahý, že jeden stoja za 999$ sa v ňom stratí ako kvapka v mori. Navyše ten kto si kúpi takúto mašinu nebude chcieť nič originálne. Kúpa Pro Display KDR a stojanu je teda viac ako istá. Každopádne, firma MSI sa smeje Applu. Celú príležitosť taktiež dobre využila a vďaka stojanu odprezentovala svoj pripravovaný monitor.

MSI Prestige 34″ – 1299$

Na Twitter účet dneska pridala vtipný obrázok, kde porovnáva stojan od Apple vyrobený z hliníku za 999$ a svoj nový profi monitor s plastovým telom za 1299$. Pravda, tento monitor sa nebude môcť rovnať tomu, ktorý predstavilo Apple. Nebude stáť ale ani na zahodenie. Jeho rozlíšenie bude 5120×2160, nájdeme v ňom USB porty Type-C a podobne.

Firma chcela poukázať predovšetkým na to ako Apple zbytočne predražuje produkty a tak trochu sa ja zviesť na vlne marketingu. Podarilo sa. Čo by ste si radšej kúpili vy?

MSI sa smeje Applu. Za jeho predražený stojan kúpite skoro celý displej. - svetapple.sk
MSI sa smeje Applu. Za jeho predražený stojan kúpite skoro celý displej. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here