Keynote sa pomaly ale isto blíži a my považujeme za rozumne zamyslieť sa nad jednou zásadnou otázkou, ktorá príde spolu s novým iPhonom 8. Jeho úložisko sa opäť rozrastie a to na kapacitu, ktorú možno nemá ani tvoj MacBook Pro. Bude tu až 512GB miesta, kam si budeš môcť uložiť prakticky čokoľvek, čo ťa napadne. Reálne ide o obrovský úložný priestor, najmä pre zariadenie, na ktorom môžeš vytvárať maximálne veľké fotky či videá. Reálne využitie mať určite nebude. Na čo teda vznikne?

Prestíž

Asi tak by som to definoval najlepšie. Minulý rok sme niečo podobné kritizovali na iPhone 7 a iPhone 7 Plus. V súčasnosti môžeš mať vo svojom iPhone najviac 256GB a to si z vlastných skúseností myslím, že absolútne stačí. Mám 128GB iPhone 7 Plus, stále mám na ňom zhruba 30GB voľného miesta a súčasťou je už 10 000 fotografií, kvantum videí, obrovské množstvo aplikácií a hudby. Veľa miesta je ale aj tak nevyužitého. Môj brat, mimochodom tiež redaktor na svetapple používa to isté čo ja, avšak v 256GB verzií. Nie, nekúpil si ho kvôli tomu, že by to potreboval ale preto, lebo iný nemali a on chcel nový iPhone čo najrýchlejšie. Reálne ale za rok nemal šancu využiť ani polovicu tejto šialenej hodnoty.

Nový iPhone 8 má však priniesť ešte raz toľko 512GB operačnej pamäte v smartfóne znie už poriadne uletené a uletená bude aj cena. Pohybovať sa bude do $1200 čo je za telefón neuveriteľne veľa. Nie však pre všetkých. Pre niekoho to nie je nič a 512GB model si zoberie už len preto, lebo je najdrahší z ponuky a bude chcieť mať to najviac, čo mu dokáže Apple ponúknuť. Ak sa však nad tým zamyslím, jediný, kto by šialené úložisko vedel využiť je nejaký filmár, ktorý chce natáčať filmy v 4K pri 60FPS. V tomto prípade ale nemyslím, že by investoval do kvalitného telefónu ale skôr do kvalitnej kamery. Tu sa mi teda zmysel šialene veľkej pamäte akosi postráda.

Pri úvahe „Na čo?“ sa vždy dostanem len k výsledku, že niekto si na tom potrpí. Je to skrátka ako keď si niekto priplatí do silného auta za ešte silnejší motor. Ak si niekto kúpy napríklad AMG Mercedes GLE vo vyhotovení AMG, je to dopredu odsúdené na čistý nezmysel, najmä ak 95% všetkých ciest absolvuje niekde v meste. Reálne to ale takto funguje a automobilky na tom profitujú. Viem, nie je to úplne to isté ale princíp je skrátka rovnaký. Ľudia chcú míňať peniaze a Apple im dáva každým rokom lepšie a lepšie možnosti. Preto je to najziskovejšia a najhodnotnejšia spoločnosť na svete.

Prečítajte si tiež  iPhone so starou aplikáciou Twitter sa predáva za skoro 23 000 €

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.