Operačný systém iOS 16 dorazil pred dvomi rokmi s perfektnou novinkou v podobe živých aktivít. Od tej doby sme sa tejto vychytávky dočkali v mnohých aplikáciách, no niektorí vývojári na ňu akoby zabudli. To by sa už čoskoro malo zmeniť.

Najnovšia vývojárska verzia aplikácie Google Mapy totiž poukazuje na implementáciu tejto vydarenej funkcie. Nie je to prvýkrát, kedy sa hovorilo o spojení živých aktivít a máp od spoločnosti Google.

Táto možnosť sa prvýkrát ukázala už v auguste minulého roka, no v tom čase bol vývoj pozastavený. Zdá sa, že snaha o prínos živých aktivít je opäť v pláne a naviac veľmi blízko k hromadnému spusteniu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Hlásanie navigácie pre Dynamic Island v iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Keď sa podpora spustí, používatelia Google máp budú môcť vidieť smer jazdy, odbočky, čas príchodu a iné užitočné informácie aj na zamknutej obrazovke.

Aplikácia bude tiež odosielať živé notifikácie v reálnom čase a upozornenia pre panel Dynamic Island na iPhone 14 Pro a celom modelovom rade iPhone 15.

To, kedy presne to bude zatiaľ nevieme, no update by by mohol byť k dispozícii už do niekoľkých mesiacov. Máme sa teda na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Google si robí srandu z Apple v novej provokatívnej reklame: V tomto vraj iPhone zastáva za Pixelom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.