Apple Watch sú v súčasnosti pravdepodobne tie najpopulárnejšie inteligentné hodinky na svete a to sa nepredávajú ešte ani rok a zďaleka nie vo všetkých krajinách. Tí, ktorí ale to šťastie mali a Apple Watch vlastnia nejaký ten piatok, používajú hodinky na rôzne úkony. V najbližšom výskume ti ukážeme, na čo presne!

Výskum Wristly

Apple Watch prešli rovno dvoma veľmi zaujímavými výskumami, na základe  ktorých sa zistilo, čo používatelia hodiniek robia na svojich zariadeniach úplne najčastejšie. Toho prvého výskumu Wristly sa zúčastnilo celkovo 1450 respondentov a aj vďaka ním sa podarilo zistiť, že priemerný používateľ sa pozrie počas dňa na svoje hodinky 60-80 krát. Najčastejšie si samozrejme pozerá čas, no a najmenej častou činnosťou je prezeranie e-mailových správ.

- Reklama -

V prvom výskume až 96% používateľov potvrdilo, že hodinky využíva predovšetkým na sledovanie času. Ďalej potom nasledovalo sledovanie dennej aktivity, otváranie a reagovanie na SMS správy, no a napokon špecialitka Apple Watch, zisťovanie srdečného tepu vďaka hlasovej asistentke Siri. Najmenej potom používatelia používali hodinky Apple Watch ako ovládač (napríklad pre aplikáciu Keynote) a hranie hier.

Vďaka Wristly sme dokonca zistili jednu veľmi zaujímavú a zároveň dôležitú vec, ktorá by nás možno okamžite nenapadla. Počas týchto zimných a chladných mesiacov vraj plánuje veľké percento používateľov svoje hodinky odložiť nakoľko bude mať rukávy zahalené vrstvou oblečenia a zároveň nebudú až tak športovať. Netreba zabúdať ani na to, že studený hliník v studenom počasí nemusí pôsobiť na rozohriatej ruke práve pohodlne.

Výskum Stockholm University

Druhého výskumu pre Stockholm University sa zúčastnilo len 12 respondentov. Zdá sa to ako malá vzorka, ale  v tomto prípade ide o omnoho zaujímavejšie hodnoty. Prečo? Všetci boli totiž neustále pod dohľadom kamery, ktorá sledovala ich zápästie a tak presne vieme, koľko kto sa na čo pozeral a vyhľadával na svojich hodinkách. Graf, ktorý uvidíš pod týmto textom ti ukáže aktivitu, v akej miere bola používaná a napokon, koľko zabrala času. Tak napríklad také prezeranie času budeš robiť asi najčastejšie.

Berie si až 50% všetkých činností, pričom jedno pozretie trvá v priemere 3,8 sekundy. Zaujímavé je ale aj to, že používatelia veľmi málo používajú hlasovú asistentku Siri, ktorou sa Apple tak hrdo pýši. Na Apple Watch si skoro vôbec nečítajú e-mail (0,1%). Je tvoje používanie Apple Watch podobné ako na grafe nižšie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.