Instagram opäť dostane dávku funkcií, ktorými chce Meta konkurovať ostatným sociálnym sieťam. Zuckerbergova spoločnosť dnes oznámila spustenie novej funkcie s názvom Notes (alebo ak chcete – Poznámky), ktorá má používateľom umožniť zdieľať svoje myšlienky pomocou textu a emotikonov. Poznámky budú fungovať ako krátke príspevky, ktoré môžu obsahovať maximálne 60 znakov. Jedná sa o akúsi napodobeninu tweetov s podporou menšieho počtu slov.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci používajúci Instagram dávajte si pozor. Šíri sa nebezpečný podvod, na ktorý môžete ľahko naletieť

Poznámky bude možné zdieľať tak, že prejdete do hornej časti priečinka doručených správ, vyberiete sledovateľov alebo ľudí zo zoznamu blízkych priateľov a následne napíšete a zdieľate poznámku. Poznámky sa budú zobrazovať v hornej časti doručenej pošty 24 hodín a odpovede sa budú zobrazovať ako priame správy.

Instagram čoskoro zavedie aj skupinové profily, ktoré umožnia viacerým používateľom zdieľať príspevky a príbehy prostredníctvom vyhradeného spoločného profilu. Týmto spôsobom chce Meta viac prehĺbiť komunikáciu medzi používateľmi a zaviesť nové spôsoby, ako zdieľať obsah.

Instagram nové funkcie Notes
Zdroj: Meta

V štádiu testovania je aj vychytávka s názvom Candid Stories, ktorá má pridať funkciu na štýl BeReal. Candid Stories budú viditeľné len pre používateľov, ktorí tiež zdieľajú svoje vlastné Candid Stories. Funkcia má slúžiť na zdieľanie toho, čo práve robíte. Instagram bude denne posielať upozornenia na zverejnenie Candid Stories, pokiaľ si funkciu manuálne nevypnete.

Mnoho používateľov však s pridávaním ďalších funkcií do Instagramu nesúhlasí. Pôvodný koncept pridávania a zdieľania fotiek je podľa prieskumov postačujúci. Ako ste na tom vy? Uvítate nové funkcie, alebo vám chýba klasický Instagram? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -