Pri počiatočnom vývoji iPhonov (aj súčasných generácií) sa používa špeciálny operačný systém, ktorý je oveľa jednoduchší ako iOS. Dnes si môžete pozrieť fotografie, na ktorých sa nachádza ako súčasť vzácneho prototypu iPhonu 2G!

iPhone 2G s netradičným OS

Prvý smartfón od spoločnosti Apple spôsobil obrovskú revolúciu v technologickom priemysle. Nešlo pritom len o výkonný a prepracovaný hardvér v elegantnom dizajne. Ruka v ruke si šiel s parádnym softvérom, ktorý sa v tom čase nazýval iPhoneOS (dnes už iOS).

Pri prácach na samotnom zariadení však nebol použitý. Namiesto toho sa tu vyskytla akási jednoduchšia verzia s obmedzenými možnosťami. Fotografie z galérie pochádzajú od Twitter účtu DongleBookPro, ktorý ich zverejnil v jednom z príspevkov.

Ako môžete vidieť sami, dizajn prototypov je v podstate totožný s finálnou verziou. Na jednom z nich sú síce vyryté (pravdepodobne) pásma a ostatné nesú nálepky s nečitateľnými informáciami, no všetky tvary (+ materiály) sú rovnaké.

Softvér, ktorý je tu nahratý sa na finálny iPhone OS (iOS) podobá len veľmi vzdialene. Pokiaľ by na jednom z obrázkov nebol ikonický posuvník pre odomykanie, pravdepodobne by ste ani nevedeli, s čím máte dočinenia. Dizajn, fonty a takisto aj ikony vôbec nepripomínajú štýl spoločnosti Apple. Z nášho pohľadu je to trochu zvláštne, pretože vieme, aký bol Steve Jobs perfekcionista.

Na druhej strane sa však bavíme o výskumných verziách, pri ktorých nepoznáme účel (na čo boli testované). Tento softvér tu navyše mohol byť aj preto, aby sa skrátka zamedzilo únikom. Prvý iPhone 2G bol predstavený v januári 2007 (San Francisco). Do začiatku predaja v USA sa dostal v júni. O rok neskôr bol dostupný aj v Európe… Mali ste s ním skúsenosti? Do komentára napíšte aké…

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple už čoskoro uvedie nové slúchadlá. Bude sa jednať o tento model
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.