Herné virtuálne knižnice našich jablkových telefónov by sa už čoskoro mali dočkať ďalšieho vítaného prídavku. Okrem nového mobilného titulu Ages of Empire, ktorý hlási prvotnú vlnu v Číne, prichádza na scénu ďalšie známe univerzum so svojou vlastnou adaptáciou pre smartfóny. Warhammer 40 000 sa predstaví v novej taktickej hre určenej pre zariadenia s iOS.

Prečítajte si tiež  Herná séria Age of Empires hlási príchod na obrazovky iPhonov

Na vývoji hry sa budú podieľať známi vývojári zo Snowprint Studios, v kooperácii s Games Workshop. Samozrejme, rôznych taktických počinov a stratégií sme sa už v prípade iPhonov či iPadov dočkali nespočetne veľakrát. Teraz nám však tvorcovia sľubujú, že sa bude jednať o ultimátnu taktickú hru, ktorá prinesie všetky aspekty známeho univerza na obrazovky mobilných telefónov.

Ultimátna Warhammer hra pre iOS

Nemalo by sa preto jednať o žiadny okresaný port, ani o napodobeninu ktorá chce čerpať zo známeho mena hernej série. Snowprint má za sebou niekoľko vydarených hier pre mobilné platformy ako Rivengard alebo Legend of Solgard, preto nie je žiadnym prekvapením, že práve toto štúdio bude participovať na vývoji nového Warhammeru.

Podľa Games Workshop je táto spolupráca prínosná nielen pre rovnaké vnímanie pocitu z hry a herného zážitku na mobilných platformách, ale aj podobný prístup a zmiešanie dlhoročných skúseností.

Informácií o pripravovanom titule je zatiaľ veľmi málo, no tvorcovia sa svojej komunite prihovorili aspoň krátkym videom. V ňom nás na nový Warhammer projekt láka Wilhelm Österberg, ktorý je jednou z popredných hláv Snowprint Studios. Nenechajte si ujsť teaser v nasledujúcom videu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -