Mobilné adaptácie známych herných sérií figurujú na platformách mobilných zariadení stále častejšie. Do našich jablkových herných knižníc by sa mala už čoskoro pridať aj skutočná legenda strategických hier, ktorou je Age of Empires.

Titul pre smartfóny, ktorý ponesie názov Return to Empire bol v skutočnosti predstavený už skôr počas tohoto roka, no bližšiu pozornosť si vyslúžil až po príspevku jedného z popredných analytikov firmy Tencent. O vývoj nového prídavku Age of Empires sa postará jej dcérska spoločnosť Timi Studios, ktorá stojí za hrami ako Call of Duty: Mobile, Pokémon Unite alebo Arena of Valor.

Čína má prednosť

Čo sa týka samotnej hry, bude sa (ako inak) jednať o strategický titul v reálnom čase, po vzore svojich predchodcov. Hrateľnosť na obrazovkách smartfónov predstavuje azda najťažší oriešok, hlavne v prípade rozdelenia ovládacích prvkov a celkovej prehľadnosti na hracom poli. Viac o hre by sme sa ale mali dozvedieť už 14. augusta, kedy sa hra predstaví v plnohodnotnom demo videu.

Hra je momentálne potvrdená výhradne pre čínsky trh, no po soft launchi a následnom oficiálnom spustení by sme sa jej mohli dočkať aj u nás. Dôvodom nie je iba participácia a zastrešovanie projektu Tencentom, ale aj skutočnosť, že Čína disponuje najväčším trhom na poli mobilných hier.

Prečítajte si tiež  Príchod Diablo Immortal sa opäť odkladá. Kedy sa hry dočkáme?

Napriek tomu, že vývojári zatiaľ neohlásili verziu pre západný trh je veľmi nepravdepodobné, že by tak známa séria ako Age of Empires nedostala zelenú aj v ostatných krajinách.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -