Spoločnosť urobila dve rozporuplné veci. Predstavila iPody a taktiež službu Apple Music. Síce ide v obidvoch prípadoch o veci, ktoré súvisia s hudbou, navzájom sa však príliš nemusia a tak hudbu z Apple Music na nových iPodoch Nano a Shuffle jednoducho nespustíš! Prečo však Apple urobilo takéto rozhodnutie? Tieto zariadenia nemajú Wifi a tak sa nemajú ako pripojiť k hudobnej knižnici a Apple nevie či používatelia majú alebo nemajú predplatenú službu.  Prečo to však v spoločnosti nevymyslia ináč?

Jednoduché riešenie

Na problém, ktorý tu vzniká sme sa už zamerali vyššie, avšak mali by sme sa  zamerať aj na riešenie tohto problému. Nie je totiž až tak náročné ani po technickej ani po žiadnej inej stránke a vyžiadal si 3 minúty môjho sedliackeho rozumu. Keď dokáže spoločnosť, akou je Apple, vyrobiť kompletný operačný systém či kompletnú streamovaciu službu, prečo nedokáže urobiť niečo, čo bude nútiť používateľa raz do mesiaca poprípade po skončení predplatného za službu pripojiť iPod na počítač.

Jednoducho by sa zamrazili všetky funkcie, ktoré sa týkajú hudby a daný používateľ by nemohol absolútne nič. Takto by tento problém získal jednoduché riešenie a Apple Music ďalšie množstvo používateľov, ktorý by počúvali hudbu v offline režime.

iPod Nano 2015 - svetapple.sk
iPod Nano 2015 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Návod: Ako na iPhone nahrať video s hudbou na pozadí?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.