AirTag je zariadenie, ktorého význam mnohí ľudia zatiaľ nepochopili. Lokalizačný prívesok slúži predovšetkým na vyhľadávanie stratených predmetov ako sú kľúče, peňaženka, kabelka a podobne. Občas však môže pomôcť s lokalizáciou aj oveľa väčšieho výrobku, akým je napríklad auto.

Istý Scotty z amerického Chicaga zdieľal na sociálnej sieti Reddit príspevok, v ktorom uvádza, že mu AirTag pomohol vystopovať jeho ukradnuté Subaru Forester z roku 2010. Aj keď mu polícia zo začiatku tvrdila, že vozidlo je nenávratne preč, autor príspevku sa spoliehal na drobné zariadenie od Apple, ktoré ukryl v jeho interiéri.

Trvalo len krátku chvíľu, kým prišlo upozornenie priamo na iPhone majiteľa o tom, že AirTag sa nachádza v meste Northlake. Privolaná polícia teda okamžite začala konať a vydala sa na miesto polohy, kde sa mal pôvodne nachádzať AirTag spolu s autom.

Na parkovisku sa však žiaľ už vozidlo nenachádzalo a namiesto toho tu bol vyhodený biely sledovací prívesok, ktorý sa skotúľal pod iné auto.

Páchateľ sa vrátil aj s ukradnutým Subaru

Nakoľko však pršalo a na parkovisku sa nachádzalo veľa vody, Scotty počkal na majiteľa auta (pod ktorým mal AirTag) kým s ním cúvne aby si ho mohol zobrať so sebou domov. Čo však v tejto chvíli čert nechcel, na parkovisko sa z nepochopiteľných dôvodov vrátilo Scottyho Subaru Forester.

Prečítajte si tiež  AirTag skryl do kolobežky, ktorú mu ukradli. Následne vypátral obchod s kradnutým tovarom

Privolaná polícia rýchlo zadržala páchateľa a ukradnuté auto odovzdala majiteľovi. Zlodejom bol mladistvý narkoman, ktorý v okolí vykrádal autá a z času na čas sa s niektorým z nich previezol.

Scotty na záver odporúča, aby si majiteľa skryli AirTag vo svojom vozidle lepšie než on. Sám ho nechal v púzdre od okuliarov, ktoré zlodej rýchlo odhalil. Pokiaľ by sa náhodou nevrátil na miesto činu, pravdepodobne by Scotty svoje Subaru už nikdy nevidel.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -