iPod Nano patrí medzi najpopulárnejšie iPody vôbec a vo svete je veľmi obľúbeným aj napriek tomu, že jeho posledná generácia nebola vylepšená už vyše dva roky. Pokiaľ si pamätáte staršie generácie iPodu Nano, no predovšetkým tú, ktorá má na svojej zadnej strane kameru, tak vám ukážeme, ako sa dá s týmto zariadením kradnúť!

Bankomatoví zlodeji za pomoci iPodu

Každým dňom sme upozorňovaní na takzvaných „bankomatových zlodejov“, ktorí pomocou niektorých prvkov získajú vaše údaje z kreditnej karty a môžu vás obrať o všetko. Takýto zlodeji sa našli aj v Anglicku, kde do istého bankomatu umiestnili špeciálne plastové teliesko, ktoré zamedzilo tomu, aby vložená karta vyšla von a dotknutá osoba, ktorá si vyberá svoje peniaze prišla k záveru, že sa tam karta asi zasekla. Týmto spôsobom by síce získali kartu, no čo z toho, keď by ku nej nemali PIN? Rozhodli sa preto, že zo svojho šuflíka v deckej izbe vytiahnu dnes už pomerne zastaralý iPod Nano (ten, ktorý ponúkal aj kameru na zadnej strane) a využijú ho pre svoju nekalú činnosť. Toto zariadenie sa im podarilo umiestniť do bankomatu tak šikovne, že jednoducho získali informáciu, ktorú zákazník stláčal na bankomatovej klávesnici. Tento spôsob je veľmi kreatívny ale pomerne amatérsky a polícia zariadenia a vraj aj zlodej rýchlo vypátrala. Dnes už existujú omnoho rafinovanejšie systémy, ktoré vám dokonca na základe všeobecnej inteligencie dokážu zaslať PIN kód poškodenej osoby SMS-kou. Každopádne kreativite sa medze nekladú, aj keď na to doplatili iní!

- Reklama -
iPod Nano - svetapple.sk
iPod Nano – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.