Za posledné roky sme mohli sledovať to, že Apple sa pokúša čo najviac odčleniť od spoločnosti Google. Celé to začalo mapami, ktoré ako dnes vieme spôsobili veľké problémy používateľom po celom svete, keďže Apple Maps neboli tak úplne hotové a v čase vydania obsahovali množstvo chýb, pokračovať to môže práve novým vyhľadávačom v našich iOS či OS X zariadeniach.

Koniec zmluvy

Podľa posledných informácií by mala už na budúci rok vypršať zmluva medzi Apple a Google, ktorá sa týka predvoleného vyhľadávača v Safari na našich iOS a OS X zariadeniach. Na jeho doterajšie miesto si vraj už brúsi zuby spoločnosť Microsoft či Yahoo. Apple už dnes používa vyhľadávače od posledných dvoch menovaných spoločností. Za pomoci Bingu (Microsoft), dodáva informácie hlasovej asistentke Siri a Yahoo zasa informuje naše zariadenia o akciách.

Zmena k horšiemu

Je jasné, že pokiaľ by si Apple dovolilo učiniť podobný krok, zmeny by sa dotkli aj nás finálnych používateľov. Osobne si totiž nevieme predstaviť prácu s vyhľadávačmi, ako Bing či Yahoo, pretože sme už za tie roky skrátka zvyknutý na najlepšie riešenie na trhu, ktoré prináša Google. Táto situácia by sa teda dala riešiť jedine tak, že by si používatelia Safari stiahli prehliadač Chrome, no to Apple určite nechce. Nevieme teda, ako nakoniec táto téma dopadne, no dúfajme, že Apple vytvorí prostredie, ktoré bude príjemné v prvom rade pre nás používateľov. Samozrejme o súčasnom stave tohto problému vás budeme priebežne informovať!

Prečítajte si tiež  Poznáme slovenské ceny za nový MacBook Pro 14″ s procesormi Apple Sillicon M1 Pro a M1 Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.