Za posledné roky sme mohli sledovať to, že Apple sa pokúša čo najviac odčleniť od spoločnosti Google. Celé to začalo mapami, ktoré ako dnes vieme spôsobili veľké problémy používateľom po celom svete, keďže Apple Maps neboli tak úplne hotové a v čase vydania obsahovali množstvo chýb, pokračovať to môže práve novým vyhľadávačom v našich iOS či OS X zariadeniach.

Koniec zmluvy

Podľa posledných informácií by mala už na budúci rok vypršať zmluva medzi Apple a Google, ktorá sa týka predvoleného vyhľadávača v Safari na našich iOS a OS X zariadeniach. Na jeho doterajšie miesto si vraj už brúsi zuby spoločnosť Microsoft či Yahoo. Apple už dnes používa vyhľadávače od posledných dvoch menovaných spoločností. Za pomoci Bingu (Microsoft), dodáva informácie hlasovej asistentke Siri a Yahoo zasa informuje naše zariadenia o akciách.

- Reklama -
apple-v-google-maps
Posledný problém s mapami nedopadol kto vie ako dobre! – svetapple.sk

Zmena k horšiemu

Je jasné, že pokiaľ by si Apple dovolilo učiniť podobný krok, zmeny by sa dotkli aj nás finálnych používateľov. Osobne si totiž nevieme predstaviť prácu s vyhľadávačmi, ako Bing či Yahoo, pretože sme už za tie roky skrátka zvyknutý na najlepšie riešenie na trhu, ktoré prináša Google. Táto situácia by sa teda dala riešiť jedine tak, že by si používatelia Safari stiahli prehliadač Chrome, no to Apple určite nechce. Nevieme teda, ako nakoniec táto téma dopadne, no dúfajme, že Apple vytvorí prostredie, ktoré bude príjemné v prvom rade pre nás používateľov. Samozrejme o súčasnom stave tohto problému vás budeme priebežne informovať!

Google
Dúfajme, že Google ostane predvoleným vyhľadávačom! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.