Výskyt húb

Ak sa chystáte na hubačku a nechcete sa vrátiť s prázdnym košíkom, mali by ste navštíviť internetovú stránku nahuby.sk, kde sa dozviete množstvo užitočných informácii. Tento web pripomína jednoduchú sociálnu sieť, kde používatelia hlásia úlovky a dávajú tipy na zaujímavé lokality.

Ak sa napríklad nad Žilinou vyskytne 10 zelených hlásení, je to pre vás dobrý signál, že v danom regióne „rastú“. Pokiaľ by tu potom bolo napríklad 10 červených hlásení, hubárčenie by ste mali zvážiť inde.

Internetovú stránku nahuby.sk používam už nejaký ten rok a nedávno som sa dozvedel, že jej tvorcovia prevádzkujú aj mobilnú aplikáciu Výskyt húb, ktorú si môžete nainštalovať zadarmo do svojho iOS alebo Android zariadenia.

Používateľské prostredie je veľmi jednoduché a prehľadné, no takisto žiaľ musím konštatovať, že sa v ňom vyskytuje zopár chýb a nedostatkov ktoré by bolo dobré vyriešiť. Najviac vám bude biť do očí optimalizácia, ktorá nepočíta s modernejším edge-to-edge displejom na iPhone. Ak však oceníte funkčný softvér na hľadanie výskytu húb, táto aplikácia dokonalo postačí.

Na začiatku máte k dispozícii Hlásenia, ktoré sa dajú cez filter v pravej hornej časti zoradiť buď podľa dátumu vytvorenia, alebo podľa vzdialenosti (aplikácia sleduje vašu aktuálnu polohu). Po prihlásení sem môžete pridávať príspevky aj vy a tak isto si môžete sledovať svoj profil.

Dôležitou položkou je tiež Mapa, ku ktorej sa dostanete cez menu (tri paličky v ľavej vrchnej časti). Práve tu uvidíte vyššie spomínané zelené a červené hlásenia nad Slovenskom v jednotlivých regiónoch. Akonáhle začne pravá hubárska sezóna, interaktívna mapa je bohatá na informácie.

Vyskúšajte teda jednoduchú aplikáciu Výskyt húb a napíšte nám do komentára či s ňou máte skúsenosti, alebo preferujete iný softvér. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Tim Cook prezradil, že investoval do kryptomeny. Apple vraj toto prostredie zatiaľ iba skúma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.