Niekto si to pamätá, niekto nie. Kedysi sme nemali sociálne siete tak, ako ich máme dnes. Mali sme ale napríklad komunikačný nástroj ICQ, ktorý medzičasom “zapadol prachom”. Napriek tomu, že si naň dnes nikto nespomenie, vývojári chcú oživiť jeho staré dobré meno. ICQ sa vracia v novej podobe a má naozaj zaujímavé funkcie. Predstavujeme vám ICQ New!

ICQ je späť a má zaujímavé funkcie!

Možno ste už na túto aplikáciu zabudli a článok ste otvorili z nostalgie. Hoci komunikačnú appku v roku 2020 používa asi iba 11 miliónov ľudí po celom svete, vývojárom to evidentne stačilo na to aby sa “hecli” a predstavili novú lepšiu verziu. Ťažiť chcú aj z aktuálnej situácie, kedy ľudia museli ostať doma a potrebujú nejako komunikovať.

- Reklama -

V prvom rade sa zmenil dizajn, ktorý je moderný a prehľadný, takže vás bude baviť. Medzi ďalšie dôležité novinky, ktoré musíme spomenúť patria špeciálne funkcie. Jednou z nich je napríklad možnosť komunikovať prostredníctvom videohovorov až pre 30 ľudí.

To je tak akurát pre jednu celú triedu plnú žiakov, vrátane učiteľa. Ďalšie vylepšenie je používanie umelej inteligencie. Aplikácia bude schopná dopredu navrhnúť textové odpovede na hlasové správy (to keby sa vám nechcelo písať). Tak isto bude vedieť tieto správy čítať (nebudete ich musieť v nevhodnej situácii púšťať nahlas).

ICQ je späť a má teda celkom zaujímavé funkcie!
ICQ je späť!

Spomenúť musíme aj naozaj rozsiahle skupinové konverzácie. Tých sa bude môcť zúčastniť až 25 tisíc ľudí naraz. Takisto sa sem dostane aj funkcia “Push to talk” teda akási vysielačka. Vývojári nezabudli ani na nástenku a tiež pridávanie obrázkov, čím sa stáva z ICQ v podstate už menšia sociálna sieť a nielen komunikačný nástroj.

Hoci to bude mať táto služba pri dnešnej konkurencii veľmi ťažké, z toho, čo sme videli na oficiálnych stránkach to vyzerá prinajmenšom veľmi zaujímavo. Ťažko povedať či sa ICQ New chytí globálne alebo nie. Predsa len už majú ľudia zaužívané iné služby a na nové sa prechádza len veľmi ťažko. Na druhej strane jej ale aspoň dávame šancu. Pokiaľ vás novinky zaujali, novodobé ICQ si môžete stiahnuť na tejto stránke.

icq New
ICQ je späť a má zaujímavé funkcie! Čo prináša nástroj, ktorý nahradili sociálne siete?
icq New
ICQ New – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.