Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov s Bradom Pittom. Dnes pokračujeme výberom filmov s pandemickou tematikou. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Smrtiaca epidémia (Outbreak)

Rok: 1995

- Reklama -

V centre diania sa ocitá malé kalifornské mestečko, v ktorom vypukne epidémia smrteľného vírusu. Tím amerických vojenských doktorov zúfalo pátra po neznámom bacilonosičovi, od ktorého by mohli získať potrebné protilátky. Boj s časom im zároveň komplikujú ich nadriadení, v snahe zamaskovať vlastné pochybenie.

Hrajú: Dustin Hoffman, Rene Russo, Morgan Freeman

Gambi (The Flu)

Rok: 2013

Skupina nelegálnych prisťahovalcov je tajne prepravovaná v kontajneri do juhokórejského mesta Bundang. Jeden z nich je však nakazený nebezpečným vírusom, ktorý všetkých ostatných zabije. Po otvorení kontajneru sa nebezpečný vírus dostane von a smrtiaca epidémia sa začína bleskurýchle šíriť.

Hrajú: Soo-ae, In-pyo Cha, Hyo-joo Park 

O 28 dní (28 Days Later)

Rok: 2002

Skupinka aktivistov, bojujúca za práva zvierat vtrhne do laboratória, kde vedci skúmajú opice infikované besnotou. Ochrancovia zvierat pustia opice von z klietok a tie ich okamžite uhryznú a nakazia. Pandémia na seba nenechá dlho čakať. Vírus zlikvidoval takmer celé mesto a Londýn zíva prázdnotou. Deprimovaní preživší však netušia, že na nich číha ešte väčšia hrozba.

Hrajú: Cillian Murphy, Naomie Harris, Megan Burns 

Nákaza (Contagion)

Rok: 2011

Dej filmu sleduje rýchle šírenie smrteľne nebezpečného, vzduchom prenosného vírusu, ktorý svoje obete zabíja do niekoľkých dní. Doktori po celom svete sa snažia nájsť liek a minimalizovať paniku, ktorá sa šíri ešte rýchlejšie, než samotný vírus. Rozlúštiť kód unikátneho patogénu, ktorý stále mutuje sa však zdá nemožné.

Hrajú: Matt Damon, Laurence Fishburne, Kate Winslet

REC

Rok: 2007

Mladá televízna reportérka v teréne sa účastní na hasičskom výjazde. Hasiči to majú namierené do starého paneláku, odkiaľ dostali hlásenie o starej pani, ktorá sa správa čudne. Tú sa snažia upokojiť aj policajti, no žena jedného z nich pohryzie. Keď sa snažia dostať zraneného policajta von, zisťujú, že armáda uvalila na celý panelák karanténu. Tým sa začína dlhá nočná mora.

Hrajú: Manuela Velasco, Javier Botet, Manuel Brochud 

Prenášači (Carriers)

Rok: 2009

Spojené štáty americké zasiahla desivá pandémia smrteľného vírusu, ktorý nemilosrdne zabíja všetkých naokolo. V snahe utiecť smrti sa štyria priatelia vydávajú na cestu naprieč juhozápadom USA. V priebehu štyroch dní sa skupinka priateľov potýka s ťažkými morálnymi rozhodnutiami. Nakoniec zisťujú, že nebezpečnejšia ako vírus samotný je temná stránka každého z nich.

Hrajú: Lou Taylor Pucci, Chris Pine, Piper Perabo

Svetová vojna Z (World War Z)

Rok: 2013

Svetom sa šíri vírusová epidémia gigantických rozmerov. Pokiaľ sa ju nepodarí čo najskôr zastaviť, nebude už koho zachraňovať. Situácia je však ešte horšia, než sa môže zdať. Vírus sa u nakazených prejavuje výraznou agresivitou a núti ich útočiť na ľudí, ktorým sa ochorenie zatiaľ vyhýba.

Hrajú: Brat Pitt, Mireille Enos, David Morse

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here