Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších filmov s Tomom Cruisom. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov Brada Pitta. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Sedem (Se7en)

Žáner: Dráma / Krimi / Mysteriózny / Psychologický / Thriller

Rok: 1995

Dvaja detektívi, David Mills a William Somerset, sú na stope geniálneho vraha, ktorý je zodpovedný za sériu desivých vrážd. Jeho obete spája smrť inšpirovaná siedmymi smrteľnými hriechmi. Film je plný fyzickej, psychickej i spirituálnej akcie. Dej je zasadený do temného mesta nasiaknutého bolesťou a skazou.

Moneyball

Žáner: Dráma / Športový / Životopisný

Rok: 2011

Billy Bean bol nádejný hráč baseballu s vyhliadkami na oslnivú kariéru. Avšak potom, čo nedokázal naplniť svoje nádejné očakávania sa radšej zameral na administratívnu stránku tohto športu. Na začiatku sezóny v roku 2002 sa Billy ocitá v zložitej situácii a je nútený dať svoj tím znovu dokopy. Dej filmu je natočený podľa skutočného príbehu.

Nehanební bastardi (Inglourious Basterds)

Žáner: Dobrodružný / Vojnový / Dráma

Rok: 2009

Dej filmu sa odohráva počas 2. svetovej vojny v nacistami okupovanom Francúzsku. Pod vedením amerického poručníka Alda Rainea sa formuje neobvyklá vojenská jednotka, ktorá má za úlohu zlikvidovať nacistickú elitu. V Paríži stretnú mladučkú Shosannu, ktorá plánuje atentát na nemeckých vojakov, ako pomstu za smrť svojich blízkych.

Podivný prípad Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button)

Žáner: Dráma / Fantasy / Romantický

Rok: 2008

Film rozpráva príbeh o Benjaminovi Buttonovi, ktorého život je tak trochu čudný. Benjamin namiesto starnutia mladne. Hlavnému hrdinovi sa to spočiatku páči, no postupom času si uvedomí, že prežívať svoj život v opačnom smere nie je úplné normálne. Dej filmu vychádza z poviedky F. Scotta Fitzgeralda z roku 1922.

Svetová vojna Z (World War Z)

Žáner: Akčný / Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný / Horor

Rok: 2013

Svetom sa šíri vírusová epidémia gigantických rozmerov. Pokiaľ sa ju nepodarí čo najskôr zastaviť, nebude už koho zachraňovať. Situácia je však ešte horšia, než sa môže zdať. Vírus sa u nakazených prejavuje výraznou agresivitou a núti ich útočiť na ľudí, ktorým sa ochorenie zatiaľ vyhýba.

Zoznámte sa, Joe Black (Meet Joe Black)

Žáner: Romantický / Dráma / Fantasy / Mysteriózny

Rok: 1998

William Parrish je mediálny magnát, ktorý si užíva život plnými dúškami. Jedného dňa si však i pre neho príde Smrť. Tá mu ale ponúkne časový odklad za možnosť priučiť sa niečo o ľuďoch. V podobe sympatického mladíka Joea tak vstúpi nie len do Parrishovho života, ale i do života jeho dcéry, ktorá sa do neho zamiluje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.