Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších vianočných filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších animovaných filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

VALL-I (WALL-E)

Dej filmu sa odohráva v roku 2700. Robot VALL-I dostal úlohu vyčistiť vyľudnenú Zem od odpadkov. Má však veľmi osobitú povahu. Býva v maringotke, má domáceho miláčika švába a zbiera rôzne predmety po ľuďoch. Jedného dňa pristane na Zemi kozmická ľoď. Vystúpi z nej lietajúca robotka Eve, do ktorej sa VALL-I okamžite zamiluje.

Shrek

Zelený obor Shrek sľúbi Lordovi Faquaadovi, že vyslobodí jeho dcéru, krásnu princeznú Fionu zo zajatia obávaného draka. Má však jednu podmienku. Keď ju privedie späť domov, stane sa jeho ženou. Za pomoci mazaného oslíka Shrek splní sľub a vyslobodí Fionu. Potom sa to ale celé zamotá a všetko dopadne úplne inak.

Hľadá sa Nemo (Finding Nemo)

Nemo žije so svojim otcom Marlinom v teplých vodách Veľkej útesovej bariéry. Marlin sa po zlej skúsenosti snaží svojho syna chrániť pred nástrahami okolitých vôd. Nemo je však veľmi zvedavý a vzdorovito sa vykráda na prieskum tajomného útesu. Pri tejto príležitosti ho unesie dvojica potápačov a Marlin sa okamžite vydáva na záchrannú misiu.

Príbeh hračiek (Toy Story)

Sotva sa na detskej izbe zatvoria dvere, všetky hračky si vydýchnu. Konečne môžu byť samé sebou a nemusia predstierať, že sú obyčajné neživé predmety. Všetci sa pripravujú na špeciálnu prieskumnú akciu. Chlapec má narodeniny a obávajú sa, aké nové hračky budú musieť medzi sebou privítať. Hlavné slovo má pochopiteľne najobľúbenejšia hračka – kovboj Woody.

https://www.youtube.com/watch?v=rNk1Wi8SvNc

Príšerky s.r.o. (Monsters, Inc.)

Mestečko Monstropolis je poháňané energiou získanou z detského kriku. V továrni Monsters Inc. sú príšerky zamestnané ako strašiči, ktorí majú za úlohu strašiť deti. Jedným z hlavných strašidiel je James P. Sullivan a jeho asistent, kamarát a spolubývajúci Mike Wazowski. Čo sa stane, keď sa do sveta príšeriek dostane malé dievčatko Boo?

Ratatouille

Remy sníva o tom, že sa stane uznávaným kuchárom v parížskej päthviezdičkovej reštaurácii. Má to však jeden háčik, Remy je potkan. Svoje sily spojí s nemotorným pomocníkom v kuchyni, Linguinim, a spoločne sa vydajú za svojim snom stať sa najvyhľadávanejšími kuchármi v Paríži.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -