Len nedávno sme vám priniesli zoznam 10 najlepších filmov, ktoré režíroval Quentin Tarantino. Dnes pokračujeme výberom najlepších drám za rok 2020. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

25 Years of Innocence

Tomas Komenda je prostoduchý dobrák, ktorý žije obyčajný život a sníva o tom, že sa jedného dňa stane automechanikom. Jeho svet sa obráti hore nohami, keď je omylom obvinený z násilnej vraždy a odsúdený k 25 rokom väzenia.

- Reklama -

Hrajú: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki

The Banker

Dej filmu sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia. Dvaja podnikatelia, Bernard Garrett a Joe Morris, vymyslia geniálny plán na integrované bývanie a rovnocenný prístup k americkému snu. Spoločne presvedčia Matta Steinera, belocha, aby na stretnutiach vystupoval ako hlava spoločnosti, s cieľom podporiť predaj. Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hrajú: Anthony Mackie, Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult

The Father

Anthony si nechce pripustiť svoj zhoršujúci sa zdravotný stav a odmieta akúkoľvek pomoc od svojej dcéry Anny. Postupne však stráca pojem o realite a upadá stále hlbšie do labyrintu svojej chorej mysle.

Anthony Hopkins, Olivia Colman, Imogen Poots

Chicagský tribunál (The Trial of the Chicago 7)

Mal to byť pokojný protest proti zjazdu demokratov. Zmenilo sa to však vo vlnu násilia a stretu s políciou. Organizátori protestu z roku 1968 boli obvinení z podnecovania nepokojov a ich súdny proces sa radí medzi najznámejšie vôbec.

Hrajú: Eddie Redmayne, Alex Sharp, Sacha Baron Cohen

Diabol (The Devil All the Time)

Napínavý príbeh z obdobia po 2. svetovej vojne sa točí okolo mladého muža menom Arvin. Snímka vás nechá nahliadnuť do životov viacerých ľudí, ktoré sa v určitom bode pretnú a navždy zmenia. Film je inšpirovaný rovnomenným románom od spisovateľa Donalda Raya Pollocka.

Hrajú: Tom Holland, Robert Pattison, Bill Skarsgard

Tenet

Zbraňou hlavného hrdinu je jediné slovo – TENET. V temnom svete medzinárodnej špionáže bojuje o záchranu celého sveta. Vydáva sa na extrémne komplikovanú misiu, v ktorej pre časopriestor neplatia pravidlá tak, ako je to známe.

Hrajú: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki

Chlast

Existuje teória, ktorá hovorí, že každý človek sa narodil s určitou dávkou alkoholu v krvi. Táto teória zaujme Martina a spolu s priateľmi sa pustia do experimentu, pri ktorom si po celý deň udržujú hladinu alkoholu v krvi. Prvotné výsledky sú povzbudivé a tak sa tento malý projekt stane skutočným akademickým výskumom.

Hrajú: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang

Rytieri spravodlivosti 

Vojak Markus sa vracia domov po tom, čo jeho manželka zomrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola iba nešťastná zhoda náhod. Teda iba dovtedy, kým sa neobjaví matematik Otto, ktorý je presvedčený, že nejde o náhodu. Ako sa postupne hromadia stopy, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát.

Hrajú: Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Andrea Heick Gadeberg

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.