Len nedávno sme vám priniesli výber najočakávanejších filmov roka 2021. Dnes pokračujeme zoznamom 10 najlepších filmov, ktoré režíroval Quentin Tarantino. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (Pulp Fiction)

Rok: 1994

Žáner: Krimi / Dráma

Pulp Fiction je multižánrovým dielom, ktoré je plné fetišistických detailov a popkultúrnych odkazov. Film napriek tomu obsahuje množstvo napínavých scénok, ktoré sú inovatívne rozvrhnuté do príbehovej štruktúry. Označuje sa aj ako najkultovejší z kultových filmov 90. rokov.

Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth

Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood)

Rok: 2019

Žáner: Komédia / Dráma

Televízny herec Rick Dalton a jeho kaskadér Cliff Booth sa rozhodnú presadiť vo filme na konci zlatej éry Hollywoodu. Príbeh samotného filmu však nie je až taký podstatný. Scenár je spleťou rôznych scén a epizód, ktoré sú rozdelené do troch rôznych pohľadov. Režisérom filmu je kultový americký tvorca Quentin Tarantino.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie

Kill Bill (Kill Bill: Vol. 1)

Rok: 2003

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

Bývalá členka špičkového zabijackého komanda sa rozhodne skončiť s minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však zmení na krvavé jatka. Jej bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslom zabiť ju. Všetci si myslia, že je mŕtva, no mladá žena mala šťastie a vražedný útok prežila. Po piatich rokoch sa vracia s jedinou myšlienkou: pomstiť sa všetkým, ktorí jej ublížili.

Hrajú: Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox

Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)

Rok: 2004

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

Na svojom zozname smrti mala pôvodne 5 mien. Prvé dve položky sa jej podarilo zlikvidovať a teraz sa môže sústrediť na zvyšok. Nevesta musí odstrániť ešte Elle Driver prezývanú Kalifornský horská had, Budda známeho ako Štrkáč a samozrejme bývalého šéfa, milenca a otca svojho dieťaťa.

Hrajú: Uma Thurman, David Carradine, Michael Madsen

Gauneri (Reservoir Dogs)

Rok: 1992

Žáner: Krimi / Thriller

Mafián Joe najal na vylúpenie klenotníctva partiu gangsterov, ktorí sa navzájom nepoznajú a oslovujú sa prezývkami. Lúpež sa však zvrtne a niekoľko mužov príde o život. Prežije iba pán Biely, pán Ružový, pán Blodňák a pán Oranžový. Joe, ktorý ich najal je naštvaný a snaží sa prísť na to, prečo akcia nevyšla.

Hrajú: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen

Sin City – mesto hriechov (Sin City)

Rok: 2005

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller

Dej filmu sa odohráva v morálne poklesnutej a zločinom zamorenej metropole Basin City. Miestna polícia je skorumpovaná a ulice sú smrteľne nebezpečné. Do tohto temného sveta vás vtiahnu 3 vzájomne sa prelínajúce príbehy: Drsné zbohom, Veľká tučná zabíjačka a Ten žlý parchant.

Hrajú: Jessica Alba, Bruce Willis, Alexis Bledel

Nehanební bastardi (Inglourious Basterds)

Rok: 2009

Žáner: Dobrodružný / Vojnový / Dráma

Dej filmu sa odohráva počas 2. svetovej vojny v nacistami okupovanom Francúzsku. Pod vedením amerického poručníka Alda Rainea sa formuje neobvyklá vojenská jednotka, ktorá má za úlohu zlikvidovať nacistickú elitu. V Paríži stretnú mladučkú Shosannu, ktorá plánuje atentát na nemeckých vojakov, ako pomstu za smrť svojich blízkych.

Hrajú: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz

Nespútaný Django (Django Unchained)

Rok: 2012

Žáner: Western / Dobrodružný / Dráma

Django je otrok, ktorý má šancu získať vďaka nájomnému lovcovi ľudí, doktorovi Schultzovi, slobodu. Naskytne sa mu tak príležitosť nájsť ženu, ktorú musel pre rokmi nedobrovoľne opustiť. Ani jeden z hlavných hrdinov však netuší, ako blízku sú najnebezpečnejšiemu dobrodružstvu svojho života.

Hrajú: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio

Osem hrozných (The Hateful Eight)

Rok: 2015

Žáner: Western / Dráma / Thriller / Mysteriózny

Dej filmu sa odohráva niekoľko rokov po občianskej vojne. Naprieč zasneženými kopcami Wyomingu sa rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth, lovec ľudí, známy aj ako „Kat“ a Daisy Domerquerová. Na neho čaká odmena, ktorá je vypísaná na jej hlavu. Ju čaká súd a slučka. 

Hrajú: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh

Jackie Brown 

Rok: 1997

Žáner: Krimi / Dráma / Thriller

Starnúca letuška Jackie si privyrába pašeráctvom peňazí z Mexika pre priekupníka zbraní menom Ordell Robbie. Teda až dovtedy, kedy ju zatkne agent AFT. Pokiaľ im sľúbi, že bude spolupracovať, má šancu vyhnúť sa kriminálu. Jackie sa snaží vymyslieť plán, ako to zahrať na obe strany.

Hrajú: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -