Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Jennifer Lopez. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov Johnyho Deppa. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Nožnicovoruký Edward (Edward Scissorhands) – 1990

Žáner: Dráma / Fantasy / Romantický

Napriek tomu, že sa správa ľudskejšie ako väčšina ľudí v jeho okolí, Edward nie je tak úplne človek. Je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, než ho stihol dokončiť a nahradiť dočasnú zostavu ostrých nožov ľudskými rukami. Napriek tomu, že Edward vyzerá ako hrozivé monštrum, v skutočnosti je milý a veľmi plachý.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) – 2003

Žáner: Dobrodružný / Akčný / Fantasy / Komédia

Azúrové vody Karibiku sú pre kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpateľným zdrojom vzrušujúcich dobrodružstiev. Teda až dovtedy, kým sa ľstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lode Čierna Perla a unesie guvernérovu dcéru Elizabeth. Jej kamarát z detstva Will sa spolu s Jackom vydáva na odvážnu výpravu za záchranou Elizabeth.

Čo žerie Gilberta Grapea (What’s Eating Gilbert Grape) – 1993

Žáner: Dráma

Gilbertovou hlavnou úlohou je dávať pozor na svojho brata Ernieho. Stráženie vie byť pekná otrava, najmä keď Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Nečakane mu však skríži cestu Becky, ktorá ho nenechá ľahostajným. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život je pre Gilberta priam nemožné.

Hľadanie Krajiny – Nekrajiny (Finding Neverland) – 2004

Žáner: Dráma / Rodinný / Životopisný

Začiatok filmu je zasadený do Londýna v roku 1904. Dej plný kúziel a fantázie sleduje príbeh Jamesa Barrieho, autora detského hrdinu Petra Pana. Johny Depp, v roli Barrieho, najskôr spoznáva štyri deti, ktoré nemajú otca a z času s nimi stráveného vznikne rozprávka o deťoch, ktoré nechcú vyrásť.

Ospalá diera (Sleepy Hollow) – 1999

Žáner: Fantasy / Horor / Mysteriózny

Mladý policajný strážnik, Ichabod Crane, je pre svoju snahu využívať v práci moderné metódy tŕňom v oku svojich nariadených. Preto ho pošlú do odľahlej dediny, kde došlo k trom záhadným vraždám. Miestni ľudia veria, že obete nájdené bez hláv má na svedomí legendárny bezhlavý jazdec. Crane však na legendy neverí a pustí sa do vyšetrovania.

Mŕtvy muž (Dead Man) – 1995

Žáner: Western / Dráma / Fantasy

Príbeh filmu sa odohráva v druhej polovici 19. storočia. William Blake cestuje naprieč Amerikou za prácou, no bohužiaľ neúspešne. Po sérii niekoľkých nehôd sa stretáva s veľmi podivným indiánom, ktorý sa volá Nikto. Vďaka Nikomu je William vtiahnutý do sveta plného krutosti a zmätku, čo mu otvára oči.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.